Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana BMR - 2.0 TDI 170 KM PD VW Passat - jaki inny silnik?


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nie to forum aczkolwiek wiem, że są tutaj tacy specjaliści i na pewno dostanę jakaś odpowiedź :)

Mianowicie jaki inny silnik np. z Audi można wsadzić do paszteta 2006 modelowo 2007, skrzynia DSG gdzie przekręcił się silnik BMR 170 KM PD? Kuzynowi zatarły się bodajże panewki na wałkach i ogólnie w środku zrobiła się masakra, mogę odkupić go za dość niewielką kwotę a jako, że nie mogę znaleźć godnej B7 to może przez zimę bym polatał i na wiosnę szukał Audi... Mimo, że zarzekałem się się, że nigdy paska B6 :grin::facepalm:

Niestety wybór w silnikach BMR na allegro jest dość niewielki dlatego pytam się co można by wsadzić w zamian bez większych przeróbek? Mechanikę jako tako ogarnę sam, silnik wstawię ale jeśli trzeba by sztukować wiązkę itd. to wolałbym tego nie robić. Podobno pompki przeżyły ale silnik i turbo trzeba wstawić. Naprawa jednostki odpada.

BMR był tylko w paskach:

http://www.audiklub.org/silniki/bmr/all/0/0/0/0/0/0/2006/0/0/id/asc/index/all.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 170tka to ewent.brd z audi. Mysle ze mozna wstawić nawet słup od 140tki wlozyc ppd ze 170tki i turbo kupić uzywke za 1000zł i skladac ścierwo. Ponoć juz nie ma róźnicy w bloku i mocowaniach czy poprzeczniak czy wzdłużey. Ja bym szedł w tym kierunku jesli chodzi o wym.silnika. Ocenilbym najpierw stan zarrzniętego motoru.bo może nie jest tak źle z nim może tylko kwestia poświecenia czasu i pracy na dokładne czyszczenie z wiurów po panewkach.chyba że panewki się obruciły i porezalo zew.częsci glownych elementów. Trzeba też brać poprawkę na mechaników- 1 podejdzie do tematu jak ja a inny z bani powie że motor do wymiany-bo tak najprościej... Jakie panewki uległy zatarciu? Wałków rozrządu?czy jakie?

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...