Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja tylnej klapy avant


KALAMAT

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie takie jak w temacie.mam strasznie odstająca klapę bagażnika od kupna auta. Zastanawiam się czy te śruby centralne pod tapicerka mają regulacje góra dół abym ją opuścił, stąd pytanie żebym nie potrzebne nie rozbierał.wiem ze autko miało lekkie puk i nie wiem czy złożone byle by było czy inaczej się nie dało.

judy8e9e.jpg

ne6amuhe.jpg

du7ebu2e.jpg

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie, regulacji klapy po "spasowaniu" przez blacharza, spr przesunac zamek głebiej, odkrecasz plastikowy próg i masz dostęp do zamka. Góry jeszcze nie rozpracowałem

Wysłane z mojego LG-P710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skub właśnie u mnie to nie zda egzaminu.ewidentnie u mnie jest za wysoko na samych zawiasach.póki co brak czasu ale w weekend się za to chce wziąć. U mnie po przymknieciu klapy, ale jeszcze nie na zamek już widać ze góra sporo odstaje.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość klapy tylnej reguluje się na górnych zawiasach, popuszczasz po 2 śruby z każdej strony i podciągasz klapę w górę i dokręcasz śruby, wtedy po zamknięciu powinna stać niżej. Wskazana pomoc drugiej osoby bo łatwiej się reguluj na odpiętych amortyzatorach, a klapa trochę waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymi srobami co sie przykreca regulujesz szpare pomiedzy buda-klapa a nie gora dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulujesz także góra dół, dzisiaj u siebie to robiłem przy wymianie klapy. Góra powinna się zrównać z wysokością dachu, a szczelinę przy lampach ustawisz zamkiem i gumowymi odbojami po bokach klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi sobie wyobrazić jak tymi śrubami ją regulować góra-dół. Jest dostęp do tych śrub czy trzeba jakieś plastiki rozkręcać?

a zresztą, jutro sam obczaje bo wiem że klapa nie zgrywa mi sie z dachem idalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostęp do tych śrub po otwarciu klapy, będziesz je miał przed swoim nosem. Jak poluzujesz śruby to klapa się przesuwa jakieś 1,5 mm góra- dół i odrobinę na boki, tam łapiesz regulację. Nic nie trzeba rozkręcać, cztery śruby i wskazana pomoc drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Regulowalem już swoją. Tymi śrubami centralnymi, co siedzą pod tapicerka, można sporo regulować góra dół. A tymi czterema położenie klapy- czyt szpary np od lamp lewo prawo. Jeśli masz mocno nie zgrana klapę to trochę zabawy ze spasowaniem jest, ale da radę.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, dzisiaj wymieniali mi szybę i myślałem na początku, że jest źle wklejona, jednak teraz myślę, że może być klapa własnie niewyregulowana po montażu... rady? opinie?

IMG_20171213_123504_1.jpg

IMG_20171213_132831.jpg

IMG_20171213_123451(1).jpg

IMG_20171213_132758.jpg

IMG_20171213_132814.jpg

IMG_20171213_123451.jpg

IMG_20171213_123504_1(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...