Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana promienia skrętu po wymianie wahaczy!


blady2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem auto od mechanika, wymienione zostały wahacze, końcówki drążków kier. i łączniki stabilizatorów. Jutro planuje jechać na zbieżność. Jest jedna rzecz, która bardzo mi się nie podoba. Samochód po wymianie ma o wiele mniejszy promień skrętu niż przed wymianą. Samochód wręcz nienaturalnie skręca prawie w miejscu. Oczywiście, każdy powinien się czieszyć z takiego faktu, lecz czuć, że tak być nie powinno. Mam świadomość, że pierwsze co trzeba zrobić to pojechać na zbieżność, lecz jak może już teraz występować tak duża różnica. Z osób, z którymi o tym rozmawiałem jedna powiedziała ciekawą rzecz, że istnieje możliwość montażu dolnego przedniego wahacza (ten co trzyma amortyzator) w dwóch różnych pozyćjach. Przejżałem zdjęcia na internecie (w zał.) i faktycznie wygląda to tak jakby istniała taka możliwość. Dodam tylko, że skręt jest tak samo mocny w lewą jak i w prawą stronę. Może spotkaliście się z podobnym problemem.

a4_zawias_02.jpg

Edytowane przez blady2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość instalacji go na dwa sposoby ale najpierw pojedz na zbieżność. Jeżeli coś jest skopane to dowiesz się o tym na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za wcześnie robisz alarm. Ogarnij auto do końca, wymień co potrzeba,ustaw co potrzeba i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za wcześnie robisz alarm. Ogarnij auto do końca, wymień co potrzeba,ustaw co potrzeba i zobaczymy.

Tak jak pisaliście, po zbieżności wszystko wróciło do normy. Drażniło mnie jeszcze stukanie w lewym kole po wymianie tego zawieszenia, ale okazało się, że mechanik nie dokręcił dwóch śrub na łączniku stab.. Teraz wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...