Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Czarny dym z rury wydechowej


Uziel23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam od niedawna problem z silniczkiem 1Z.

Otóż od pewnego czsu zaczął mocno kopcić na czarno przy czym miał ubytek mocy. Czasem jakby było narmalnie ale później znowu i tak już jest praktycznie cały czas. Podjechałem do gościa i podpiął VAG'a. Wyskoczył błąd że jest za niskie ciśnienie doładowania komputer chce 1900 a jest 1300. Facet kazał sprawdzić cały układ dolotowy i nasmarować jakieś tam cięgło które jest zapieczone (do którego dochodzą jakieś 3 zbrojone przewody z czego czerwony jest jakiś taki wyrobiony przy końcu) i to cięgło przy dodawaniu gazu powinno się ruszać a w ogóle nie reaguje. (Dodam że autko ma chipa ale to jest jakaś tam Lipa).

Powiedział tez że jeśli to wszystko będzie działać i nadal będzie tak samo tzn. że turbo się rozszczelniło :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam od niedawna problem z silniczkiem 1Z.

Otóż od pewnego czsu zaczął mocno kopcić na czarno przy czym miał ubytek mocy. Czasem jakby było narmalnie ale później znowu i tak już jest praktycznie cały czas. Podjechałem do gościa i podpiął VAG'a. Wyskoczył błąd że jest za niskie ciśnienie doładowania komputer chce 1900 a jest 1300. Facet kazał sprawdzić cały układ dolotowy i nasmarować jakieś tam cięgło które jest zapieczone (do którego dochodzą jakieś 3 zbrojone przewody z czego czerwony jest jakiś taki wyrobiony przy końcu) i to cięgło przy dodawaniu gazu powinno się ruszać a w ogóle nie reaguje. (Dodam że autko ma chipa ale to jest jakaś tam Lipa).

Powiedział tez że jeśli to wszystko będzie działać i nadal będzie tak samo tzn. że turbo się rozszczelniło :-(

auto powinno sie zdiagnozowac, przycyzn moze byc wiele, bez vaga, spr bledow i zrobienia logow nie ma co myslec o diagnozie.

powodem moze byc dziura w dolocie ale... moze byc i pekniety pierscien tlokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do gościa i podpiął VAG'a. Wyskoczył błąd że jest za niskie ciśnienie doładowania komputer chce 1900 a jest 1300. Facet kazał sprawdzić cały układ dolotowy i nasmarować jakieś tam cięgło które jest zapieczone (do którego dochodzą jakieś 3 zbrojone przewody z czego czerwony jest jakiś taki wyrobiony przy końcu) i to cięgło przy dodawaniu gazu powinno się ruszać a w ogóle nie reaguje. (Dodam że autko ma chipa ale to jest jakaś tam Lipa)

w pewnym sensie ma racje .... sprawdziles dolot ... bo wyglada to na dziure w dolocie ... sprawdz opaski i caly dolot a zaznij od kawaleczka gumowego przy kolektorze ssacym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienił mi te przewody zbrojone od chyba podciśnienia ale mówił że chyba ten zawór co do niego dochodzą te 3 przewody chyba jest do d*py, czy to możliwe?

Dzisiaj zadzwonie i może podajdę do tego elektronika o co mam zapytac dokładnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienił mi te przewody zbrojone od chyba podciśnienia ale mówił że chyba ten zawór co do niego dochodzą te 3 przewody chyba jest do d*py, czy to możliwe?

Dzisiaj zadzwonie i może podajdę do tego elektronika o co mam zapytac dokładnie???

tez mozliwe ... i wiele innych rzeczy tez jest bardzo prawdopodobne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz od najprostszych rzeczy : mi poprzez dziurę w dolocie wylatywało tyle powietrza że nie do wiary - dymiło na czarno, nie dało sie jechac szybciej niz 110kmh, to byla masakra

po wymianie 5cm opaski na ktorej byla dziura wszystko minelo :)

najpierw dolot, potem reszta

powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trochę długo to trwało (choroba, praca) ale w końcu zabrałem sie za "to"!

Rozkręciłem cały dolot, wyjąłem i umyłem inter'a i znalazałem powód moich "męk". Była to ostatnia a może pierwsza :mysli: zaelży z której strony zaczynamy :naughty: 5 cm'owa guma łącząca plastikową rurę i aluminiowy kolektor. Na tej łączce była ogromna dziura oczywiście od dołu. wymienłem ja na "nową" tzn. nowy zamiennik jest za 35zł a oryginał chyba ze 120zł, więc kupiłem rurę do wlewu paliwa do Lublina (40 cm będzie z czego ucinać następnym razem :naughty:) i uciąłem odpowiednią długość. Problemy zniknęły, moc powróciła i już nie dymi. Podepnę go pod VGA'a jak znajdę trochę czasu i sprawdzę czy się jeszcze coś dzieje.

Dzięki wszystkim za pomoc :hi:

guma2id6.th.jpgthpix.gif

guma1nl9.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...