Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z instalacją


Xander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam od jakiegos czasu problem z instalacja :(

z rana jak odpalam silnik jest wszytko pieknie ale gdy chce ruszyc na zimnym silniku gaz zaczyna wariowac znaczy

wlacza sie i wylancza szarpiac samochodem starajac sie ruszyc zaczyna pipczec ze sie wlancza i zaraz znowu pipczy i sie wylancza i tak wariuje gdy silnik jest zimny jak jest cieply niema problemu, niewiem co moze byc przyczyna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj STAG 300 piszczy jak ciśnienie gazu jest za niskie i skutkuje to przełączeniem na PB. Dzieje sie to w przypadku niskiego poziomu LPG w zbiorniku lub podczas bardzo agresywnego przyspieszania gdzies pod koniec skali obrotomierza.

Jedno jest pewne sam tego nie naprawisz, chyba że jesteś gazownikiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podrzucę swoje pytanko.

A skąd wiesz, że masz za małe ciśnienie gazu? Też mam STAGa300 i podczas jazdy przełącza się na benzynę (w zbiorniku jest ilość gazu na jakieś 150-170km), dodatkowo jest to sygnalizowane dźwiękowo jako "błąd sterownika" a nie "brak gazu w zbiorniku". Byłem u gazownika, który to stwierdził, że jest to wina czujnika ciśnienie gazu, więc ten że czujnik wymieniłem. I nawet jednego zbiornika gazu nie wyjechałem a on znowu mi piszczy i przełącza na benzynę. I wcale ostro nie jeżdżę pełna kulturka zgodnie z kodeksem ruchu drogowego. I co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jest to sygnalizowane dźwiękowo jako "błąd sterownika"

Skoro sterownik sygnalizuje błąd to jaki problem go odczytać? Sprawa będzie jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam od jakiegos czasu problem z instalacja :(

z rana jak odpalam silnik jest wszytko pieknie ale gdy chce ruszyc na zimnym silniku gaz zaczyna wariowac znaczy

wlacza sie i wylancza szarpiac samochodem starajac sie ruszyc zaczyna pipczec ze sie wlancza i zaraz znowu pipczy i sie wylancza i tak wariuje gdy silnik jest zimny jak jest cieply niema problemu, niewiem co moze byc przyczyna :(

Wracając do mojego wątku

zaczeło mi sie tak dziać od momętu kiedy przycisłem na autostradzie,

male cisnienie napewno nie bo zbiornik zawsze jest pelny

tak jak mowicie zostaje gazownik

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...