Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydech co z nim ? 1.9 TDI


Neemzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zmieniłem turbo na GTB17 i do tego muszę wrąbać icek i porządny dolot powietrza, ale zostaje jedno ale. Chodzi o to czy wystarczy że na seryjnym zrobię przelot czy muszę zwiększać go. Oryginalny wydech jest na 56mm. Tak będę chciał zamontować końcówki wydechów, po obu stronach, tak więc końcowy wydech muszę wyciąć i nie wiem czy zostawić środkowy ?

Samochód chciałbym by miał lepszy dźwięk, ale taki by dało się jeździć.

Ma to wyglądać mniej więcej tak :image411small.jpg

Proszę o propozycję, ale liczę na to że nie będą takie że ich nie cena powali na nogi. Wiem że wszystko jest kosztowne ale liczę na biedniejszą wersję ponieważ nie miałem w planach wymieniać turbo a tu taka mała niespodzianka :P

Edytowane przez Neemzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób pełen przelot+ostatni tłumik,usuń katalizator i będzie słychać ładny świst turbiny.ja tak mam zrobione tylko,że pełen przelot 2.5" i ori ostatni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko chce zrobić jak na zdjęciu wydech po 2 stronach i wychodziło by na to że ostatnim by był ten środkowy. Tylko nie wiem czy na średnicy 56mm będzie git. Samochód końcowo ma mieć 220ps ale to za jakiś czas. W te wakacje muszę dostroić turbo od 2.7 TDI i razem z tym FMIC i porządny dolot powietrza i może wtryski, tak wiec będzie coś około 180ps. Nie wiem czy ten wydech styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż ostatnie tłumiki od 3.0TDI reszta przelot 2.5cala, 220ps to nie na 1756

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jeździ i ma 160km, wtryski nie pozwoliły dalej i czekam na następne wakacje by mieć czas. Wydechu jeszcze nie robiłem bo zrobię odrazu przelot na 2.5 cala z nierdzewki. A takto już ładnie śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy np. jezeli za jakis czas zanosze sie z zamiarem zalozenia gtb17 (przy ktorym pasowaloby dac dp 2.5') , a w tej chwili chcialbym wyciac kata to wstawiac za niego ten zamiennik, czy od razu to dp 2.5' (a przy zakladaniu gtb przespawaloby sie tylko inna flansze) poki co do ori suszarki. Czy nie mialoby to jakiegos negatywnego skutku - czyli narazie ori avf turbo + dp 2.5' + program?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...