Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnice między zamkami ?


luc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Orientuje się ktoś jaka jest różnica między zamkiem (prawy przód) 8J1837016A a 8J1837016C ?

Z tego co widziałem na zdjęciach różnią się trochę kształtem i nie wiem czy z literką C na końcu nie są jakieś poprawione i produkowane od 2010?

Prosiłbym o wyjaśnienie różnicy i poradę czy obydwa zamki można bez przeszkód montować skoro auto jest z początku produkcji 2008 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie żadnej kolizji jak zamontuję ten nowszy © ?

Swoją drogą wymieniam drugi zamek, najpierw lewy tył (nie otwierał się po zaryglowaniu od zewnątrz), teraz to samo prawy przód - na dokładkę przycisk zamka centralnego raz dioda świeci jak drzwi są zakmnięte a raz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba za bardzo skrócili żywotność zamków w audi... Ja po 40 tys. musiałem wymienić lewy tylny (nie działała zewnętrzna klamka) i zamek klapki wlewu paliwa (wogóle nie zamykał). masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpina się pod temat,a dokładnie chodzi o kessy - przestało działać,

po podpięciu kompa takie błędy wywala:

Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 8K0 905 852 D HW: 8K0 905 852 D
Komponent: J764 ELV MLB H36 0042
2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
03285 - Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki przednich lewych drzwi
007 - zwarcie z masą
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01100111
Priorytet błędu: 2
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 184
Przebieg: 131235 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2015.01.17
Czas: 22:39:37
03286 - Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki przednich prawych drzwi
007 - zwarcie z masą
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01100111
Priorytet błędu: 2
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 184
Przebieg: 131235 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2015.01.17
Czas: 22:39:37
te czujniki są do wymiany czy coś można z nimi zrobić?
Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie żadnej kolizji jak zamontuję ten nowszy © ?

Swoją drogą wymieniam drugi zamek, najpierw lewy tył (nie otwierał się po zaryglowaniu od zewnątrz), teraz to samo prawy przód - na dokładkę przycisk zamka centralnego raz dioda świeci jak drzwi są zakmnięte a raz nie...

I który zamek zamontowałeś? Są jakieś różnice między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Grzegorz jak to jest z tymi zamkami, wszystkie numery są zamienne, czy nie będą działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO 2009 roku zmienili czujniki ( obudowa) ze wzgledu na awaryjnosc .

Jeśli to było do mnie, to chodziło mi raczej o same zamki w drzwiach, czy są ze sobą zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozbiorę drzwi, sprawdzę numer i kupię taki sam. Lepiej nie ryzykować, że zmienili wtyczkę czy inną pierdołę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do zamków to własnie poradziłem sobie z tym problemem. Zamki z końcówką C nie pasują do modelu z 2008 roku. Maja troche inne wejście. Musisz szukac zamków z pinami w dwóch rzędach, one z tego co pamietam maja tylko numer bez żadnej końcówki typu a i c albo d na koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, no ja zamawiam nowe takie jak były zamontowane u mnie w aucie (250zł/szt), ale rozmawiałem ze znajomym dlaczego tak ten system pada (ma A5 z 2014 i już były wymieniany od strony kierowcy) prawdopodobnie przyczyną uszkodzenia jest mycie auta karcherem i czujnik za bardzo dostają i nie wytrzymują...nie wiem czy to przyczyna w 100%, ale całkiem prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat - przy 40k padl lewy tylny i klapka paliwa, a teraz prawy przedni...;( Fabrycznie jest 8j1837016A. Z literką C ma inną wtyczkę, ale z B wtyczka wydaje się taka sama. Czy ktoś wymieniał na z wersji A na B? Może to jakaś poprawiona wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też do tego dotarłem w etce. Ale po zdjęciach widać, że wersje A i B maja taką samą wtyczkę (2 rzędy pinów). Pytam, bo po pierwsze ciężko znaleźć wersję A, a po drugie skoro B jest nowsza/ poprawiona, to może lepiej właśnie B wrzucić. Tylko nie jestem pewien, czy nie będzie jakiejś niespodzianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8j1837016A jest do 05.2009

Moje B8 jest z 22.06.2009 czyli modelowo 2010 i zamek drzwi kierowcy jest jeszcze z końcówką A, więc reszta pewnie też.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...