Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to napewno AHL ?


eXik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pewien problem, otóż widziałem się wczoraj z kolegą z forum który ma silnik AHL, ja na wlepce w bagażniku oraz w książce serwisowej też mam AHL, po otwarciu przy nim maski, stwierdził, że to nie AHL, ponieważ mam żeliwny kolektor, inna pokrywę silnika itp. Dziwna sprawa strzelamy, że ktoś coś wymieniał na pewno. Czeka mnie wymiana rozrządu, ale nie wiem pod jaki kod silnika go kupować skoro to nie do końca AHL. Po czym sprawdzić czy to AHL czy ADP, lub coś innego ??

Wrzucam zdjecia silnika:

http://www.directupload.net/file/d/3740/sbtcekbj_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3740/9p3wgrmw_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niestety mało kumaty jesli chodzi o te sprawy, możesz mi zaznaczyc na tych moich fotkach w którym miejscu patrzeć ?? bo np. ta osłona pasków rozrządu, mam na niej napisane AHL, ale pewnie pasuje taka tez do ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pod osłoną z logo audi. Od przodu na głowicy masz wybitny kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli będzie tam ADP to cały silnik jest ADP wiec ktoś mial przygode z AHLem, bo jeśli będzie AHL to co było wymieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslona od ADP nie pasuje do AHL poniewaz w ADP pompa wody jest napedzana paskiem klinowym i jest obok pompy wspomagania. Natomiast w AHL pompe wody napedza pasek rozrzadu.

Pewnie masz pierwszy AHL z passata b5.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja już sie pogubiłem :/. Powiedzcie mi jak mam dobrać rozrząd do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm patrząc po tym filmiku w tytule jest AHL i wyglad silnika jest identyczny do mojego


A i jesli chodzi o tą pompe wody to aby to sprawdzić musze coś zdemontować ?? czy normalnie jak podniose maske to będzie widac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na pompe wody ;-) u siebie i bedziesz wiedzial a nie gdybał.

Podniesziesz maske zobaczysz lub od dołu lepiej widac jesli masz ADP bo AHL nie bedzie jej bo bedzie pod oslona paska rozrzadu.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a w AHLu jak zdejme tą osłone na widoku co jest to będzie widac pompe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXik pompę masz na pasku rozrządu :) Wygląda na to, że masz silnik z passata AHL tyle, że ktos dodał pokrywę z logiem audi :P

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to więc wszystko sie wyjaśniło :) wiec dobry rozrząd zamówiłem ;) Dzieki wszystkim za uwage :)


Identyko - AHL https://www.google.com/search?q=passat+1.6+ahl&biw=1280&bih=923&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2tcOVLr8I4aJOPe3gfgJ&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=GDYyo9qVGNnp2M%253A%3Bss6gwb1IzxNhVM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.vsemotory.ru%252Fmedium%252Fm%252Fe77330977d6d82e1d41cf22040fe4869%252Faudi_a4_passat_b5_dvigatel_16_adp_0.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.garaget.org%252Fforum%252Fviewtopic.php%253Fid%253D289941%3B640%3B480


Mam jeszcze do was takie pytanie. Jak widać na zdjęciach powyżej wcale nie widać tego oczka od bagnetu oleju, strzelam że nie jest oryginalny bagnet, ciężko się go wyciąga i dziwnie pokazuje stan oleju, nie widać czy min. czy maks. Przełożyłem bagnet od innego AHLa, wchodzi idealnie itp ale nie pokazywało na nim stanu oleju tak jakby był za krótki. Jaką długość bagnet musiał bym kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wychodzi na to że miałem tak malo oleju ? :huh:, że jak wsadziłem inny bagnet to nawet nic na nim nie było oleju ZERO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze tak malo znajomy jezdzil z suchym bagnetem i wlalismy prawie 3litry do stanu. Oczywiscie jesli jestes pewny ze to bagnet od AHL.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój to napewno nie bagnet org bo tak jak mówię nawet nie wystaje poza kolektor, trzeba włożyć palce w kolektor wtedy można złapać za te oczko, i jak wyjmę to olej jest rozlany po cały bagnecie nie idzie sprawdzić MIN - MAX. Hmmm 17.09 mialem wymieniany olej na nówke, zalany 3 litry. Musze dorwac teraz inny bagnet i sprawdzic czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy litry do stanu???? To ile miał 0,5 czy max 1litr.Szkoda motoru mógł się zatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...