Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 AHL] Wygląd dolotu.


aramis

Rekomendowane odpowiedzi

Czyściłem przepustnicę i znalazłem coś dziwnego. Mianowicie w rurze tuż za filtrem powietrza, w kierunku przepustnicy jest wstawiona taka cienka plastikowa rurka, niestety u mnie ułamana. Pytanie do czego to służy i gdzie ma być podpięte bo nie znalazłem żadnego dyndającego się luźno wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Czyściłem przepustnicę i znalazłem coś dziwnego. Mianowicie w rurze tuż za filtrem powietrza, w kierunku przepustnicy jest wstawiona taka cienka plastikowa rurka, niestety u mnie ułamana. Pytanie do czego to służy i gdzie ma być podpięte bo nie znalazłem żadnego dyndającego się luźno wężyka.

w rurze tzn w środku? :galy: Czy chodzi ci o coś odchodzącego od tych przewodów powietrza? Masz gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na forum nie było użytkowników A4-rek z silnikiem 1.6. Prosze o pomoc w identyfikacji tej rurki bo walczę ze zjawiskiem czasowego wieszania się wolnych obrotów na poziomie 1.5 tyś. i podejrzewam że może to być powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze czegostakiego, ale u mnie jest rocznik 96 i ADP..

daje fote, moze powiedz gdzie i czemu sie dokładnie przyjrzeć..

Wisza Ci sie na wolnych obrotach? mi kiedyś tak zrobił na trasie, tyle że obroty były w okolicach 3k :P Ale przeszło bez niczego :o

obraz335bg3.th.jpg

Znalazłem pęknięcia na kolektorze :o Groźne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaślepiłem ale problem pozostał. Podejrzewam instalację gazową bo owe wieszanie zdarza się tylko na gazie. W chwili przełączenia na benzynę lub dodatkowego obciążenia np. klima wracaja do normalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hincó,

U mnie mam takie pęknięcia i to w tych miejscach co zaznaczyłeś. Myśle że są niegroźne dopóki spaliny nie będą lecieć do komory silnkia zamiast w wydech :). To chyba bolączka tych silników.

Tylko że u nas w połączeniu z leciwym tłumnikiem autko chodzi jak WRC.. kręcąc powyżej 4k wszyscy sie oglądają co to za pcisk.. a to marne 1.6 :fuckyou2:

Co do tematu to przeglądałem jeszcze raz i ni huhu, zero jakichkolwiek wężyków rurek itp w takim kształcie.. :P

Chyba musisz jechać do gazownika ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...