Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica?


eXik

Rekomendowane odpowiedzi

Może ale nie musi, wielu czyściło i prawdopodobieństwo, że się zepsuje jest bardzo małe :). A jeśli chodzi o sonde to musze kupić nową, czy dobra będzie sprawna używka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu wymieniać sondę skoro oscyluje tak jak powinna błędów zero, pieniądze wyrzucone w błoto. Przepustnica to podstawa bo wymienisz pół silnika, a i tak może to być właśnie winna brudna przepustnica ;) Przy odpalonym silniku na biegu jałowym przepustnica jest delikatnie otwarta, na tyle delikatnie, że ledwo co to widać, jeżeli jest brudna to automatycznie szpara przez którą rzekomo ma przepływać powietrze do kolektora ssącego aby utrzymać silnik na obrotach jałowych się zmniejsza przez syf i zaburza pracę silnika na wolnych obrotach stąd mogą wynikać te wariacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepsze jest w tym to, że dzieje mi się tak tylko i wyłącznie podczas odpalenia auta, podczas jazdy, zatrzymania sia na światłach, parkowania itp wszystko jest elegancko. Przepustnica jakby była brudna to nie działo by się to cały czas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepsze jest w tym to, że dzieje mi się tak tylko i wyłącznie podczas odpalenia auta, podczas jazdy, zatrzymania sia na światłach, parkowania itp wszystko jest elegancko. Przepustnica jakby była brudna to nie działo by się to cały czas ??

Ja mam dokładnie to samo i ten sam silnik. I tez jeszcze tego nie rozgryzlem. Chyba ta przepustnice przeczyszcze i zobaczymy.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na VAG jest błąd uszkodzona przepustnica np i moim zdaniem jak falują lekko obroty może to być przepustnica ja bym najpierw zaczął od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie u mnie żadnego błedu nie pokazało :P, po weekendzie biore sie za czyszczenie, zobaczymy czy cos pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to daj znac :P czy pomogło bo ja dopiero w przyszłym tyg znajde chwile aby cos zobaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

I Co wyjaśniła się sprawa? U mnie jest to samo. I nie mam pojęcia co to może być.
Powiedzcie może ile może kosztować ta cała zabawa z przepustnicą? A jeśli to nie przepustnica to ile sonda może kosztowac?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jeszcze do tego nie zaglądałem, ostatnio mam dużo pracy i nie miałem kiedy. Ten weekend też mi odpada, może dopiero we Wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na twoje wiadomości tylko nie zapomnij :D mam nadzieje ze to tylko czysczenie przepustnicy. :)

Edytowane przez Timek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest dziwna sprawa, bo nie zawsze tak mam, tylko sporadycznie trafi się ze obroty opadną do 600, i po 1 sekundzie wracają do normy 800-850. Ale nic przeczyszczenie nie zaszkodzi :).

Mam też do was pytanie, odłączyłem ostatnio przepływke na wyłączonym silniku, zapaliłem i nie było żadnej różnicy, to dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma róż nicy w pracy silnika na odłączonej przepływce może być uszkodzona, no i teraz kwestia że jak byś się przejechał to dopiero mogła by być różnica, bo na wolnych nie pompuje tyle powietrza co podczas jazdy a więc mogło nawet nie wyłapać że odłączyłeś, choć w systemie błąd mogło zapisać, i może pracować na trybie awaryjnym.

Wymianę przepływomierza powinno się poprzedzać wykasowaniem błędy założeniem nowej, i dopiero jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby byla uszkodzona to by bład sie pokazał na VAGu prawda ? :P

Edytowane przez eXik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...