Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepustnica?


eXik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są to objawy brudnej przepustnicy ?? poniżej filmik:

I jeśli tak to jest jakieś foto story jak ją przeczyścić ?? chciałbym ją zdemontować, lecz mam AHLa musiał bym spuścić płyn z chłodnicy ?

Edytowane przez eXik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag nie mówi nic, milczy ostatnio sprawdzałem błedy - zero. Zdarza się to tylko jak zapalam auto, podczas pracy silnika czy jazdy nie mam takich objawów.


Mam pytanie, ile moga kosztowac te kable ktore ida od przepływki do ECU ?

Edytowane przez eXik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia jakoś miesiac po kupnie auta zajrzalem profilaktycznie pod maske, patrze a kable sa przetarne lub pojedzone oto zdjecia:

http://postimg.org/image/mljiatrcn/

http://postimg.org/image/q2gjrtntf/

Tak jak widac kable ida od przeplywki, oczywiscie kabelki zlaczylem ze soba itp. Czy mozliwe jest to ze to jest wina tych kabli jesli chodzi o moje obroty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli polutowałeś dobrze i nie pozamieniałeś kolorów kabli to niepoważne to mieć wpływu.Kompa podpinałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kabli nie lutowałem złączyłem ze sobą i dobrze zabezpieczyłem. Tak podłączałem na kompie zero błędów, na zimnym silniku nie dzieje mi się tak bo oczywiście odrazu ssanie się załącza, jeśli chodzi o rozgrzany to zdarza mi się czasem jak odpalę auto, to obroty spadną do 500, i później wracają już do normy 830 tak jak na filmiku, kolejna sprawa która mnie zastanawia to jest to, że jak zmieniam biegi i wciskam sprzęgło to obroty jeszcze same chwile utrzymują się i dopiero opadają. Ostatnio sprawdzałem na kompie obroty auta, to było 820-850 czyli w normie. Wydaje mi się ze muszę chyba przepływomierz wyczyścić, bo raczej przepustnica to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości sondę sprawdzałeś? Podobne objawy Przerabiałem w adr i winna była sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mialem tez przetarty kabel od sondy ale ladnie skleilem i nie zauwazylem zeby bardzo duzo mi palil czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może też mieć sonda jakiś wpływ na przyspieszenie auta?? bo zdaje mi sie ze jakos wolno przyspiesz, fakt faktem ciagnie, ale jakos nie daje duzej satysfakcji :P wiadomo to jest też tylko 100 koni :P


A i zdarzy sie szarpnac na zimnym silniku przy gwałtownym dodaniu gazu, ale nie wymienialem jeszcze swiec wiec moze to ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby faktycznie sprawdzić świece. Następnie sprawdzić prawidłowość działania sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak najlepiej sprawdzić sondę ? u mnie nic się nie dzieje ale nie za szkodzi spojrzeć w jakim jest stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze też proponował wymienić kable WN jeśli długo już na nich jeździsz, skoro jest słabszy i lubi szarpnąć na zimnym może to być wina przewodów WN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Wymienilem czujnik temperatury bo na kompie pokazał błąd. Wymienilem świece ale nic nie zmieniło. Mechanik powiedział ze być może to sonda lub brudna przepustnica. Co do sondy to wymiana a co do przepustnicy jest możliwość wyczyszczenia i adaptacji ale powiedział mi tez ze przepustnica może po tym zwariowac i wtedy będzie trzeba wymienic :D proponuje uderzyć pierw w sondę i chwile po jeździć ja tez tak będę robił jak nie pomoże to wtedy ryzykować z przepustnica najwyżej trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...