Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap z ADR na AEB bez podmiany wiązki?


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie ktoś może bo przerabiał temat jak wygląda sprawa z podmianą wiązki przy takim swapie? trzeba koniecznie rwać deskę i ciągnąć wiązkę od nowa czy po delikatnych przeróbkach może zostać fabryczna? Dodam , że auto jest z 96r i NIE posiada napinacza łańcucha ze zmiennymi fazami rozrządu czyli tak jak w AEB. Poradzicie jak ugryźć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie połączenie kompa. Na pięć wtyczek, czy na jedną podwójną. Muszą być w obydwu przypadkach jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Powiedz mi jedna rzecz. Znalazłem kolesia na vwgolf forum który robi chipy i ogólnie soft itp. Twierdzi , że miał długo ADR'a przerobionego na 1.8t i 256km. Do wymiany jest tylko trochę osprzętu z 1.8t i najlepiej tłoki z powodu odprężenia jednostki. Blok akurat mam w idealnym stanie bez progów i kompresja ok 14 bar więc raczej lepiej modzić w tym niż kupować całego AEB w nieznanym stanie. Co o tym sądzisz? Czy w takim wypadku musiałbym zmieniać cewkę czy zostaje tylko dolot , wydech i turbo? Przy okazji wymiany tłoków głowica do remontu i jakiś porting może. ADR ma chyba już szeroki kanał tak jak AEB + ostrzejsze wałki więc ok 5km w prezencie. Dodam , że interesuję mnie moc ok 200-230km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB pewnie też nie bo to ponoć ściema jest. A późniejsze i tak już ich nie miały na 100%. Poza tym:

"Do wymiany jest tylko trochę osprzętu z 1.8t i najlepiej tłoki z powodu odprężenia jednostki" także czy kute czy nie i tak trzeba wymienić ze względu na stopień sprężania. Kanapki pod głowica nie będę robił skoro można tłoki za pół darmo znaleźć.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...