Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopci przy przyspieszaniu


mtnb85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mocnym dymem zaczynającym się od około 2,7 tys obr. wzwyż. Przed czyszczeniem kolektora wlotowego jak i po czyszczeniu nie zauważyłem zmiany, tylko w kolorze dymu teraz jest biały a był niebieskawy. Zresztą z czasem pewnie będzie znowu niebieski bo już drugi raz ten zabieg z czyszczeniem zrobiłem. W zaworze EGR za każdym razem jest znaczna ilość oleju, mechanik powiedział ze to turbina,sprawdziłem luz osiowy który jest minimalny, mimo to zajrzałem do niej i wymeniłem układ smarowania, co też nic nie dało. Przy drugim demontarzu kolektorów zauważyłem też ze na kolektorze wydechowym pojawił sie nagar. Może to uszczelniacze zaworów? Silnik spala około 200 ml/1000km, przyspieszenie też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dymu bo pali olej. To raz,dwa to przy takich obrotach to wszystkie d.kopcą ale na czarno. Sporo tego oleju -pewnie uszczelniacze wypracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu kpci na szaro ale widziałem już kilka aut które tak samo dymiły:) I w zasadzie nie wiem co to:) płyn nie bo nie na siwo czy biało, olej też nie bo nie na niebiesko , na czarno to to też nie czyli nie przelewa ?

A już najbardziej walnie jak się zaczyna jazdę i pierwsze wciśnięcie w podłogę aż w lusterku widać zasłonę dymna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimową porą białego dymu będzie jeszcze więcej. To z powodu różnicy temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...