Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] do 2000 -2500 obr. idzie jak burza a potem opada z sił


radek23

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim audi 1,9 TDI z 97 roku. do 2000-2500 wszystko działa i ciągnie jak należy. To jest mój pierwszy diesel i na dodatek turbo i za bardzo narazie się nie orientuje co jest w nim grane. mam go raptem 3 dni. podłączyłem ją pod komputer i wyskoczył wielokrotnie powtarzający się bład czujnika ciśnienia w rurze dolotowej. wyjąłem go i zauważyłem olej w tej rurze jak również ten czujnik był cały umazany w oleju. Po zgaszeniu silnika zarówno na postoju jak i podczas jazdy i zapaleniu go ponownie wszystko tak jakby sie resetowało i znowu działa do wskazanych wyżej obrotów. czy to oznacza że turbina jest już padnieta czy można coś jeszcze z nią zrobić. proszę koledzy o opinie

* stosuj prosze własciwy prefix [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wchodzi w tryb awaryjny - notlauf,

przyczyny moga byc rozne sprawe wyjasni podlaczenie VAG spr bledow i wykonanie logow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowniczka turbiny do czyszczenia zacina się :mysli: natomiast olej w układzie dolotowym to sie zdarza i nie zawsze oznacza że turbo kwalifikuje się od razu do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złe podłączenie przewodów od układu pneumatycznego. radze udawać sie do dobrych mechaników, którzy znają sie na rzeczy i mają do tego odpowiedni sprzęt. w przeciwnym razie narazicie się na niepotrzebne koszty. u mnie miałem wymienić turbine ok.2000zł i czujnik ciśnienia w rurze dolotowej 400 zł Sprawdzenie i odpowiednie podłączenie przewodów ukłądu pneumatycznego to wydatek w moim przypadku 150 zł. Nie trzeba być matematykiem żeby zobaczyć ile zaoszczędziłem. Pozdrawiam wszystkich miłośników A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie trzeba być mechanikiem ani matematykiem bo przewody podcisnienia w AFN -ie to żadna filozofia :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...