Jump to content
IGNORED

Jak z czarnych relingów zrobić chromowane.

Radol
 Share

Recommended Posts

Moj brat w A6 C4 z czarnych relingów zdarł cały lakier i po polerce wyszło mi coś ala ORI chrom a nawet ładniejsze. Da sie zrobić taki zabieg w a4 b5, czy pod tym czarnym jest coś innego niż aluminium. Wolę troche się pobawić niż wydawać ok 200 na chromowane relingi :)

Edited by Radol

Pamiętaj że aluminium łapie nalot. Jak już zedrzesz i wypolerujesz to pryśnij lakierem bezbarwnym.

Czyli można :) Coś się wymyśli, brat tak jeździ ponad 5 lat i każdego dnia się lśnią :P

Ja mam pytanie odnośnie tego tematu. Oryginalne srebrne relingi są w kolorze satynowy srebrny. Mam taki preparat scansol do usuwania lakierów. Używałem go do usuwania lakieru z rantów felg z poprzedniego auta i super zadziałało, po nałożeniu i odczekaniu ok 40 min, cały lakier zszedł pod ciśnieniem na myjni bezdotykowej. Myślałem, żeby taki sam zabieg wykonać na relingach, powinno się udać, pytanie tylko jaki kolor mnie zastanie? tzn. odcień czy będzie się choć trochę błyszczało czy raczej całkowicie matowy (co też może wyglądać ciekawie) Jak myślicie?

Mi to zajęło jakieś 6 godz.efekt jest super.co do nalotu to dopiero po prawie roku zaczęło coś wyłazić.20 min pracy i znowu cacy.