Jump to content
IGNORED

Cieknący zawór egr

LadyAudi
 Share

Recommended Posts

Witam!

Ostatnio wykryto w naszym Audi 1.9 TDI 130 KM cieknący zawór EGR, dlatego mam takie pytanie, czy cieknący zawór Egr może zaszkodzić w pracy turbiny??

Forum Techniczne jest od tego rodzaju pytań :hi:

• Upvote 1

wyciek nie dyskwalifikuje EGR jedynie pogarsza samopoczucie właściciela bo syfi mu silnik.

Generalnie w TDI PD występują EGR zintegrowane z klapą gaszącą i należy je sprawdzać na obie funkcje:

1. Spr. recyrkulacji spalin:

a) LOG grupy 003 statycznie

podglądasz wartości poz. 2 i poz.3 powinny byc tożsame i oscylować w granicy 200

poz. 4 powinna mieć wartość kilkudziesieciu % (pozycja otwarta - można zwryfikować z poz. 004 w logach gr. 003 w trybie Basic Settings

B) LOG grupy 003 w tybie Basic Settings

pogladamy poz. 2 - zmienia się z OFF (dopływ spalin/zawór w pełni zamknięty) na ON (dopływ spalin/zawór w pełni otwarty)

podglądamy poz.3 - wartość świadczy o ilości powietrza w trybie OFF kiedy spaliny są w pełni odcięte wartość osiąga nie mniej niz 400, w trybie ON poz.3 wskazuje poniżej 200

2. Spr. klapy gaszącej

W ECU silnika (01 - Engine) uruchamiamy procedutę TEST - w kolejny krokach testowane są rożne elementy silnika i w jednym z nich pod koniec będzie zadziałanie klapy gaszącej - oczywiście powinno doprowadzić do zgaszenia auta (jeśli nie winny jest siłownik na klapie bądź ubytek podciśnienia do sterowania siłowniczkiem)

ps. siłownik klapy gaszącej można kupić indywidualnie i nie trzeba wymieniać całego EGRa

CZYTAJ FORUM ZANIM ZADASZ PYTANIE

Ja u siebie dałem kiedyś do czyszczenia. Pomogło tylko na chwilę. Ten typ tak już ma. Więcej poczytasz w podpiętych: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/207776-cieknacy-egr-po-raz-enty/

Ja u siebie dałem kiedyś do czyszczenia. Pomogło tylko na chwilę. Ten typ tak już ma. Więcej poczytasz w podpiętych: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/207776-cieknacy-egr-po-raz-enty/

Zależy skąd cieknie. U mnie wyciek był na połączeniu EGR, oraz kolektora ssącego - po wyczyszczeniu i założeniu starej uszczelki (nie przeze mnie) wytrzymało to jakieś dwa lata, a olej ponownie zaczął wyciekać. We wrześniu ubiegłego roku wyczyściłem zawór i założyłem nową uszczelkę - Zobaczymy czy wytrzyma dłużej niż po ostatnim czyszczeniu.

Następnym razem ten oring zakup w sklepie z uszczelkami - dla 1.9 PD występują dwa rozmiary - jeden do auto gdzie dolot jest łączony na opaski zaciskowe a drugi rozmiar dla auto z dolotem na szybkozłączkach.

O-ring kupować należy - podstawowy (taki jak fabryka daje) to z mat. NBR, lepsze to silikonowy a najlepiej zapodać z vitonu (najcześciej koloru zielonego)

Staram się zawsze kupować Erlinga dobre i zielone. [emoji12]