Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiem,że wątek był wielokrotnie przerabiany, ale nie mogę nigdzie doczytać się który kanał w moim samochodzie

a jest to Avant z 1999r na klimatroniku pokazuje prawidłową temperaturę silnika 49 czy 51?

Jedni piszą ,że mają ja na 49 a inni na 51 kanale.U mnie odczyt wskazywałby na kanał 49 ponieważ wskaźnik

temperatury na desce wskazuje około 70 i kanał 49 podobną wartość a kanał 51 wartość 90 stopni.

Zastanawia mnie czy powinienem wymienić termostat a może czujnik temperatury?

Latem wskaźnik stał na 90 stopni a teraz prawie nigdy do tej temperatury nie dochodzi.

Opublikowano

U Ciebie kanał 49 pokazuje temperature.

Podłącz VAG-a.U mnie wyrzucił błąd czujnika temperatury ale dla świętego spokoju wymieniłem też termostat i mam spokój :)

Opublikowano

Moim zdaniem termostat ja tez tak mialem ze jak cieplo bylo to 90 a jak zimno to max 70. Przy wymianie termostatu gos mi mowil ze w naszych autkach to dosc czesta usterka :confused4: Ale lepiej sprawdzic jak masz mozliwosc podlaczenia VAG-a

Opublikowano
  • Autor

Mam VAG-a ,

co konkretnie sprawdzić?

[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2008, 17:27_________________________________________________Termostat już mam kupiony więc tak czy siak wymienię go i podzielę się informacją czy to termostat czy czujnik. Doczytałem się w której grupie na VAG-u sprawdzić temperaturę silnika więc też to sprawdzę.

Dziękuję za odpowiedzi.[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2008, 20:01_________________________________________________Wiec

po wymianie termostatu temperatura na wskaźniku 90 stopni , na klimie 90-93 wiec książkowo.

Przy okazji wyczysciłem z syfu kolektor ssący - nie było aż tak tragicznie ale otwór od EGR-u

zawalony do średnicy kilku mm - prawie sam się zaślepił,wymieniłem też kilka wężyków od N75.

Szkoda że wszystko od razu zrobiłem bo teraz nie wiem co było powodem czarnych bąków których

już nie obserwuje w lusterku :good:

Opublikowano

Witam,

u mnie w tej chwili to dogrzewa na 80 stopni maksymalnie. Powiedzcie mi czy wskaźnik ma się wahać w zależności od otwarcia termostatu? u mnie po osiągnięciu 80 stopni (jak było ciepło to czasem do 90 dochodził) wygląda jakby otwierał się termostat i temperatura spada o prawie 10 stopni. I tak cały czas oscyluje, podnosi się i jak dogrzeje to sruuuut w dół. Ale w kabinie grzeje ładnie i dosyć szybko. Nie wiem podejrzewam też czujnik bo już dwa razy złapał muła na deszczu tzn turbo dziura robiła się masakryczne duża. Na gaz zero reakcji a potem wziuuut i jedzie. A po przejechaniu 100-150km wszystko przechodiz i idzie normalnie. Nie mam vaga niestety więc chyba skończy się w ASO na diagnostyce i wymianie co tam niedomaga. A tak na margiensie to jaki czujnik zamocowany jest bezpośrednio przed chłodnicą, na dole między pasem przednim a chłodnicą dokładniej...

Opublikowano
  • Autor

z tego co sie orientuje to na chlodnicy jest czujnik/wlacznik termiczny włączający wentylator

[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2008, 21:25_________________________________________________Może mi ktoś wytłumaczyć jakie konkretnie zadanie mają te trzy świece żarowe zamontowane

od czoła głowicy?

Z góry dziękuję .

Opublikowano
Witam,

u mnie w tej chwili to dogrzewa na 80 stopni maksymalnie. Powiedzcie mi czy wskaźnik ma się wahać w zależności od otwarcia termostatu? u mnie po osiągnięciu 80 stopni (jak było ciepło to czasem do 90 dochodził) wygląda jakby otwierał się termostat i temperatura spada o prawie 10 stopni. I tak cały czas oscyluje, podnosi się i jak dogrzeje to sruuuut w dół. Ale w kabinie grzeje ładnie i dosyć szybko. Nie wiem podejrzewam też czujnik bo już dwa razy złapał muła na deszczu tzn turbo dziura robiła się masakryczne duża. Na gaz zero reakcji a potem wziuuut i jedzie. A po przejechaniu 100-150km wszystko przechodiz i idzie normalnie. Nie mam vaga niestety więc chyba skończy się w ASO na diagnostyce i wymianie co tam niedomaga. A tak na margiensie to jaki czujnik zamocowany jest bezpośrednio przed chłodnicą, na dole między pasem przednim a chłodnicą dokładniej...

Temperatura powinna stać nieruchmo na 90.Jak to czujnik to na VAG-u powinno byc widać(u mnie wyskoczyło że to czujnik) ale termostat tez wymnieniłem żeby mieć już z tym spokój.Koszt nie duży za czujnik w ASO 81 zł zapłaciłem a jestem pewnien że silnik ma odpowiednią temp. i problem mam z głowy.

Opublikowano

czujnik przed chlodnica jest od klimatyzacji i od temperatury wyświetlanej na desce (jeżeli masz taka opcje), 3 świece żarowe za głowica sa od dogrzewania plynu chlodniczego ktory idzie bezposrednio do nagrzewnicy.

Opublikowano

czujnik przed chlodnica jest od klimatyzacji i od temperatury wyświetlanej na desce (jeżeli masz taka opcje), 3 świece żarowe za głowica sa od dogrzewania plynu chlodniczego ktory idzie bezposrednio do nagrzewnicy.

moze koledze chodzilo o czujnik od dodatkowego wentylatora [klimatyzacji]

Opublikowano

pytal sie o czujnik przed chlodnica a nie w chlodnicy, wywnioskowalem ze chodzi mu o ten co podaje odczyt temp do klimy i na deske.

Opublikowano

przed chłodnicą przed, tzn patrząc od przodu na samochód żeby jasne było. Jest tam takie ustrojstwo u dołu to sie zastanawiałem od czego to. Myślałem że może tego dziada woda zalewa albo coś i głupieje komputer i sie turbo dziura robi. Chociaż tym tokiem myślenia to ta moja okresowa dziura może mieć związek z pracą tego słynnego zderzacza hadronów....

A co do dziury i jej pojawiania się i samoistnego znikania to zacznę od wymiany filtra paliwa bo jeszcze tego niestety nie zrobiłem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.