Skocz do zawartości
IGNOROWANY

205/65/R15 czy wejdzie rozmiar 195/65/R15 ?


Dom3l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pewien nietypowy problem a w zasadzie to zagadke. Otóż kupiłem 3 dni temu A4 B5 2000r, na oponach 205/55/R15. Niestety opony muszę wymienić a że niebawem jesień to myślę o zimowkach. W mojej poprzedniej A4 miałem rozmiar 195/65/R15 i byłem zadowolony. Chce mieć taki sam rozmiar jak kiedyś. I tu pytanie czy na aluminiowe felgi, na ktorych mam rozmiar większy obecnie wejdzie bez kłopotu ten mniejszy 195/65/R15 ???

Jestem obecnie w anglii i nie bardzo mam gdzie podjechać do "oponiarza" i temat musze zalatwić przez neta.

Szukalem jakiś oznaczen na felach ale nic tam nie znalazlem, wyglada zwyczajne jak klasyczna alufelga.

Nie che kupic opon a przy wymianie okarze się, że nie pasują na alusa.

Dziękuje za pomoc i wszelkie informację.

Pozdrawiam

P.S. W temacie blędnie napisałem 205/65/R15.. :) chodzi o 205/55/R15 :D

Edytowane przez Dom3l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie bez problemów nawet jeśli nie znasz szerokości felgi.Możesz śmiało ładować.


Zalecam zostawić te felgi już z zakupionymi zimówkami tak jak planujesz 195/65 a na lato sprawić sobie felgi 16. Pięcioramienne oryginalne ronal audi. Do tego opony 205/55 r16 Auto zyska na wyglądzie i prowadzeniu. Dodatkowo oszczędzisz bo nie będziesz musiał zmieniać opon 2x do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tarcze nie zmieniane na wieksze to wejdzie
sam jeździłem na przodzie 195/65/15 a na tyle 205/60/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają do tego tarcze? Przecież felgi 15 zostają te same tylko chce wrzucić inne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje Panowie za pomoc, zaoszczędze kilka groszy na mniejszym rozmiarze. Zatem na dniach wyszukam sobie jakieś 4 zimowe buty dla autka.

Dziękuje i pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają do tego tarcze? Przecież felgi 15 zostają te same tylko chce wrzucić inne opony.

a to mają ze jak wsadził wieksze tarcze i zaciski żeby lepiej hamować np. 312 mm to już 15 felga nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają do tego tarcze? Przecież felgi 15 zostają te same tylko chce wrzucić inne opony.

a to mają ze jak wsadził wieksze tarcze i zaciski żeby lepiej hamować np. 312 mm to już 15 felga nie wejdzie

:facepalm: Kolego ten samochód cały czas stoi na 15. Chce tylko wymienić opony z 205 na 195.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...