Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pomoc przy skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zakupiłem audi a4 b6 3.0 v6 cabrio.

I pan od którego brałem mówił że jest to skrzynia multitronic.

Widziałęm też że wychodziły w tiptronicu, da sie jakoś to sprawdzić.

Może wiecie:

Audi a4 b6 cabrio

3.0 v6 2004r.

skrzynia ma 6 biegów + R

Opublikowano

jak 6 biegów to multitronik. Pewnie masz naped na przod?

Opublikowano

Wydaje mi się że na pierwszy rzut oka można poznaćpo TrybieS

Multi

http://www.directupload.net/file/d/3761/gr46gklc_jpg.htm

a tak

Tip

http://www.directupload.net/file/d/3761/47kd7jcv_jpg.htm

I tym że w Tipie jest 5 biegów do przodu

Edytowane przez Robero321

Opublikowano

Bankowo multitronic

Opublikowano

Wydaje mi się że na pierwszy rzut oka można poznaćpo TrybieS

Multi

http://www.directupload.net/file/d/3761/gr46gklc_jpg.htm

a tak

Tip

http://www.directupload.net/file/d/3761/47kd7jcv_jpg.htm

I tym że w Tipie jest 5 biegów do przodu

Audi w którymś momencie zaczęło też wypuszczać Multitronic'a z opcją S... mało tego w trybie S potrafił on symulować klasycznego automata :)

https://www.youtube.com/watch?v=M1aKGEpTjH0

dodatkowy komentarz autora pod filmem:

"Ta skrzynia naśladuje tradycyjny automat [w trybie S - przyp.] dość wiernie. Jeśli jedziemy z małym gazem, ekonomicznie, zmienia biegi w ekonomicznym zakresie. Gdy wciskamy pedał gazu w podłogę, zmienia je przy maksymalnych obrotach silnika. Co prawda nie dopuści do wkręcenia się do odcinki, ale zmienia przy "czerwonym polu".

W drugą stronę patrząc na 100% jest Multi jeśli nie ma dostępnego trybu S :)

No i najważniejsze - Tiptronic tylko z napędem Quattro występuje. Oczywista oczywistość dla wtajemniczonych ;)

W sumie to najprościej sprawdzić to poprzez przestawienie lewarka na manulaną zmianę przełożeń - jeśli będzie dostępnych 5 biegów to na 100% jest Tiptronic (6-cio biegowy Tip pojawił się dopiero w B7), jeśli 7 to Multitronic.

6-cio biegowy Multitronic był dostępny bez trybu S... chyba, że ktoś modował sterownik skrzyni i ma też 7 biegów bez trybu S na lewarku ;)

Edytowane przez BeyerBrown

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.