Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatycznie zamykanie drzwi po ruszeniu


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A dokładniej w tym przypadku otwieranie drzwi przednich pasażera:

gdy nie są otwarte samochód zachowuje się normalnie (jednak nie da się ich otworzyć od zewnątrz - od wewnątrz bez problemu).

Po otwarciu i ich zamknięciu - zamek zaskakuje ale nie zaskakuje przy ruszaniu (automatyczne zamykanie całego samochodu, czerwona lampka przy guzikach zamka od strony kierowcy się nie pali), słychać że przy każdym ruszaniu próbuje system zamknąć samochód (ruszania na światłach itp.), czasami (ale bardzo rzadko) po wciśnięciu guzika otwarcia i następnie zamknięcia zaskakuje.

Kod z komputera dostępny poniżej w poście: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/290608-automatycznie-zamykanie-drzwi-po-ruszeniu/#entry4175563

stara wersja postu poniżej:

coś się stało z moim automatycznym zamykaniem drzwi po ruszeniu, mianowicie:

ruszam, słychać że samochód próbuje zamknąć ale się nie udaje (drzwi kierowcy wydają taki zduszony dźwięk i nie zapala się lampka na "zamykaniu"), staję na np. światłach i ruszam i dzieje się to ponownie. Co ciekawe kliknę otwórz i zamknij i reagują - się zamykają i światełko na "zamykaniu" zapala się na czerwono. Wcześniej był podobny dźwięk ale zamek sobie radził z zamknięciem w przeciągu tygodnia przestało to działać.

Ktoś się spotkał z czymś takim? Jutro podepnę koputer i sprawdzę jaki jest komunikat ale chciałem zapytać od razu.

Edytowane przez ciubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu dorwać komputer z 32bit systemem i mam skany (mam jeszcze błąd z klimą i głośnikiem ale to w innym wątku piszę):

52-Door Elect, Pass. -- Status: Malfunction 0010

Address 52: Door Elect, Pass. (J387) Labels: 8K0-959-792.clb
Part No SW: 8K0 959 792 D HW: 8K0 959 792 D
Component: TSG BF H11 0250
Revision: Serial number: 0000008777881
Coding: 011C02205000410001
Shop #: WSC 06325 000 00000
VCID: 40855ED9D398E29

1 Fault Found:
02115 - Locking Unit for Central Locking
008 - Implausible Signal
Freeze Frame:
Fault Status: 01101000
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 19
Reset counter: 132
Mileage: 200749 km
Time Indication: 0
Date: 2014.09.08
Time: 08:34:12

Dobrze, rozumiem - że to jest coś z kabelkiem i brakiem sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Robilem test zamkow wczystkich drzwi i brzmia tak samo za wyjatkiem drzwi kierowcy. Do tego jak juz gdzies czytalem w innym temacie drzwi kierowcy po odblokowaniu pilotem czasmi sie otwieraja a czasami nie. pomaga zamkniecie i ponowne otwarcie ale to bardzo demerwujace. Czy jakis silniczek do wymiany? Pomocy!


Temat nie rusza a mi sie juz drzwi wcale nie otwieraja od zewnatrz. Wstyd na parkingu lub miejscu publicznym bo trzeba manualnie otwierac :facepalm: .

Moze by sie ktos z bardziej doswiadczonych forumowiczów wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek mi wyczyścili podobno i skręcili, raz się zaciął jeszcze ale do tego czasu odpukać działa, zobaczę po zmianie silniczka czy błąd się będzie pojawiać (musi zrobić się zimniej pewnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij komputer i sprawdź błędy, bo z tego co zrozumiałem robiłeś tylko test "dźwiękowy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszą rzeczą jaką czytałem to rozłącz wszystkie kabelki od tego zamka co nie śmiga i podłącz jeszcze raz (dociśnij), skasuj błędy i przejedź się i sprawdź je ponownie. Mnie nie pomagało ponowne otwarcie i zamknięcie samochudu - na razie jest ciepło więc nie sprawdzę tego zamka w używaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie okazalo, zanim sie za to wzialem zonka miala auto w pracy i jak wrocila to jusz wszystko dziala. Jak to mozliwe nie wiem ale na razie odpuszcze sobie rozbieranie dzwi. Mozliwe ze cos nie stykalo badz wilgoc sie dostala... ;) oby tak zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch mechaników, rozbierają działa, składają przestaje... Szukam jakiegoś dobrego elektro-mechanika w okolicy Katowic...

--

Dobra znajomy miał to samo, zakupił sterownik (60 zł), zdjął boczek i go wymienił, zrobię tak samo i zobaczę, najwyżej sprzedam na allegro - czy ktoś z Was ma instrukcję jak to zorbić aby nie połamać zatrzasków itp. elementów?

Edytowane przez ciubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy ktoś z Was ma instrukcję jak to zorbić aby nie połamać zatrzasków itp. elementów?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/176741-demontaz-przedniej-tapicerki-drzwi/

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do niego dotarłem, jednak zlecę to specjaliście bo pierwszy raz w życiu będę to robić.


Przygodę udało się zakończyć powodzeniem - wina była jednak w zamku według 3 mechanika, który usterkę naprawił.

Kupiłem moduł, wymieniłem moduł - przestały zamykać się dodatkowo tylne drzwi pasażera, wymieniłem na 3 moduł - dalej drzwi przednie nie reagowały na otwieranie z zewnątrz pilotem. Czyli problem pozostał. Ostatecznie samochód na warsztacie był 3 dni, bo zasugerowałem mechanikowi, że to musi być sterownik, skoro poprzedni dwaj stwierdzili, że to nie zamek.

Cóż okazało się, że byli w błędzie - była to wina jednak samego zamka, jakiegoś bezpiecznika w nim czy czegoś takiego, niestety nie pamiętam dokładnie.

Nauczka na przyszłość - nie sugerujcie się wszystkim na tym forum czy też kolegami z takim samym samochodem, czasami po prostu jest to błędne i trzeba na spokojnie zdiagnozować to u specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...