Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Huczenie-zagadka???


primo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem Podczas jazdy z większą prędkością słychać huczenie jak przy uszkodzonym łożysku, dzieje się tak podczas jazdy na wprost i nasila przy łukach pokonywanych w lewo. Mechanik stwierdził łożysko prawego koła. Wymieniłem na ori (byłem tego samego zdania bo 3 mies. wstecz przerabiałem problem lewego łożyska gdyż huczało na łukach w prawo). Niestety problem nie zniknął. Mechanik teraz zastanawia się nad skrzynią. Mieszkam w Wielkiej Brytanii, a tu mechanicy są do d..y. Dodam , że huczenie to wyraźnie narasta po odjęciu nogi z gazu. Mam też wyciek z dojnej części silnika, jeszcze nie zlokalizowany - trzeba umyć silnik. Poziom oleju sprawdzam na bieżąco.

Podsumowując przy rozpędzonym samochodzie gdy robię slalom huczenie przy skręcie w lewo po zdjęciu nogi z pedału gazu, dodając gaz cichnie.

Przejrzałem już całe forum, ale nie mogę zdiagnozować problemu. Bardzo proszę o pomoc

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje skrzynia lub opony :) jaki przebieg ?

A może się rozleciało to łożysko co wymieniałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to 160 tys. km, wymieniałem to łożysko wczoraj (chyba ze coś skopali) Może faktycznie skrzynia , ale dlaczego huczenie nasila się na łukach w lewo a cichnie podczas skrętu w prawo..?

Chyba sprawdzę poziom oleju w skrzyni bo jak wspomniałem dolna część silnika jest zawalona olejem (chociaż to olej silnikowy nie wykluczam tez wycieku ze skrzyni bo wygląda na wyciek na łączeniu silnika ze skrzynią. Trzeba będzie umyć silnik)[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 23:26_________________________________________________Jeszcze jedna sprawa - niedawno założyłem w mojej A4 nowe opony Continentala, była też wykonana zbierzność w zeszłym tygodniu bo wymieniłem końcówkę drążka. Zobaczymy...

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły - czekam

Do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wyadaje ze łożysko miałem podobny problem wymieniłem łozysko i po 3 miesiącach musiałem znowu wymieniac jakis feler miało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wyadaje ze łożysko miałem podobny problem wymieniłem łozysko i po 3 miesiącach musiałem znowu wymieniac jakis feler miało

teraz nie wiadomo czy łożysko czy wymieniający jest felerem .Chyba że ktoś robi to sobie osobiście wtedy to jest pewne jak się na tym zna oczywiście :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na łożysko, miałem podobnie z prawym kołem więc wymieniłem łożysko, zrobiłem 10tys km i znowu to samo, wymieniłem łożysko ponownie przejechałem około 5 tys km i znowu muszę wymieniać po raz trzeci, jaka może być przyczyna tego że łożysko tak szybko pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj dokładnie sworzeń na którym osadzone jest łożysko, ja widziałem przypadek, że gość zrobił 100 km na rozlecianym łożysku i zapiekło się na sworzniu, chłopaki w warsztacie przesadzili z podgrzewaniem i musieli nadspawywać i szlifować sworzeń (ogólnie lipę odstawili, zamiast wymienić sworzeń) poźniej klientowi padało łożysko co jakieś 10-15 tyś km bo źle siedziało na sworzniu (krzywo)

2. opcja to taka że po ok 1000 km od wymiany trzeba sprawdzić łożysko, i ewentualnie dociągnąć bo luzy też są szkodliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huczenie jest jednostajne, pojawia się powyżej ok. 100 km/h (przypomina dźwięk samochodu ze sportowym wydechem takie buczenie) jak wspominałem wcześniej po dodaniu pedału gazu cichnie po odjęciu jest głośniejsze. Zauważyłem ostatnio, że jak wrzucę na luz też cichnie (zacząłem się też zastanawiać nad skrzynią) Jednak nie daje mi spokoju to, że wycie występuje wyraźnie na łukach w lewo a cichnie podczas skrętów w prawo (w przypadku skrzyni uważam, że buczenie to powinno występować cały czas).???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z objawów wynika że to ewidentnie wina łożyska może zostało krzywo wprasowane albo miało jakąś wadę fabryczną co do skrzyni to hmmmm raczej wyła by cały czas a nie na łukach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...