Jump to content
IGNORED

Zastąpienie włącznika światła w bagażniku.


Grabek94
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem. Mianowicie podczas rezania klapy bagażnika otwieranej z pilota pojawił się pewien problem z włącznikiem światła w bagażniku. Żeby zamontować siłownik do zamka dwucięgnowego musiałem ten włącznik wymontować z jego pierwotnego miejsca, przez co stał się bezużyteczny. Moje pytanie brzmi, jak rozwiązać temat włączania światła w bagażniku po otwarciu klapy bez tego włącznika? Wpadł pomysł mikrostyków, ale jak i gdzie je zamontować, aby spełniały swoją rolę? Może ktoś ma jakieś inne pomysł? Z góry dziękuje za porady. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Przy zastosowaniu mikrowyłącznika będziesz musiał pewnie zrobić dziurę w klapie na bolec.

Link to comment
Share on other sites

Szukam najmniej inwazyjnego, a przedewszystkim skutecznego i niezawodnego rozwiązania. Dziur już klika w klapie zrobiłem instalując ten mechanizm ze sprężynami i wszystko wokół więc jeszcze jedna różnicy nie zrobi. Jak narazie nie mam pomysłu jakby trzeba było ten wyłacznik umiejscowić, żeby to działało. Może ktoś podsunie też inny, pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Link to comment
Share on other sites

Pomysł jest ale może być problem ze znalezieniem "zwieracza". To bańka szklana z rtęcią w środku. Po przychylnie bańki rtęć zwierała styk. Gdyby takie coś zamontować w klapie tak że po otwarciu klapy zewrze styk i załączy światło to może by wyszło.

Link to comment
Share on other sites

Ciężka sprawa. Pewnie zostane przy opcji zamontowania zwykłego małego pstryczka w tapicerce bagażnika i będzie po problemie.

Link to comment
Share on other sites

ale z czym masz problem. mikrostyk jest w zamku blokujacym bagaznik, gdy zalozysz poliftowy to tam tez jest ten mikrostyk nawet kostka pasuje z przedlifta i po problemie

Link to comment
Share on other sites

Naprawde? Aż pójde i sprawdzę. W tym wypadku rozwiązałoby to całą sytuacje.


EDIT.

No faktycznie jest miejsce na kostke, bede musiał tylko przedłużyc sobie przewody. A odpowie mi ktoś po co w klapie jest jeszcze jedna taka sama wtyczka tylko, że szara? Była w takiej gąbeczce, jakby przygotowana na coś, a ja nie moge wymyślić do czego miała by być wykorzystana.

Edited by Grabek94
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...