Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Chwilowe dławienie


rademenes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem w silniku 1.8 jest nastepujacy przy przyspieszeniu ciezko sie zbiera ale to trwa chwile, po paru sekundach dastaje odpowiedniej mocy, czasami przy ruszaniu lub podjezdzie pod góre zdławi sie ze ledwo idzie ale po chwili wszystko wraca do normy, a i czasami przy odpalaniu sie zdławi jakby miał zgasnac ale po chwili wraca wszystko do normy. Wymieniałem przepustnice jest nowa i po adaptacji, przepływomierz tez sprawdzałem, swiece nowe i filtry wymienione, a na komputerze błedów brak.

Prosze pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, o zmianie jakosci paliwa pomyslałem od razu tankowałem i na orlenie i lotosie a nawet probowałem v-power na shellu, dodawałem tez te dodatki czyszczace do instalacji paliwowej, nawet wydawało sie ze pomogło ale po jakims czasie problem powrócił, nieraz chodzi tak idealnie ze nie ma sie do czego doczepic smiga jak powinien a czasami złapie muła i to najgorsze ze to wtedy kiedy ma sie szybko zebrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miale wczoraj ale po wymianie paliwa (tankowalem na shell-u dobra benzynke a zla na orlenie) i dolaniu specyfkiu do czyszczenia wtryskiwacza .. problem jakby zniknal .. no chyba ze sie pojawi jeszcze raz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to raczej nie będzie objaw zabrudzonej przepustnicy? wątpię żeby to była sprawa samego paliwa ...

Jak to sprawdzić i jak czyścic. Czy jest jakiś specyfiki typu STP do wtryskiwaczy lub silnika co by ja przeczyścił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na youtube: seafoam to technika czyszczenia silnika, ale jakości benzyny nie poprawi. Podobno mozna to samo zrobic za pomocą płynu hamulcowego i nie potrzeba kupować oddzielnie seafoam. Jakby się sprawdziło to dobrze bo u naS na allegro tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mozna to samo zrobic za pomocą płynu hamulcowego

Szkoda ze nikt tego nie sprawdził bo by było naprawdę fajne ale ja bym nie ryzykował na swoim silniku..

bo chyba o tym mowa .. Tak ?[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 13:50_________________________________________________watek o przepustnicy

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16943.0.html;highlight=jak+wyczy%C5%9Bci%C4%87+przepustnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić i jak czyścic. Czy jest jakiś specyfiki typu STP do wtryskiwaczy lub silnika co by ja przeczyścił ?

jako dodatek do paliwa dobry jest Shell Gasoline Improver, stopniowo oczyszcza całą "drogę" którą idzie paliwo: pomaga np. pozbyć się wilgoci z paliwa, likwiduje osady na świecach itp, nie trzeba lać tyle ile pisze na buteleczce, można mniej byle regularnie, stosowałem w poprzednim aucie i silnik faktycznie równiej chodził.

do czyszczenia przepustnicy polecam amerykański Carb Medic, faktycznie dobry i niedrogi, stosuje się go m.in. do czyszczenia gaźników przy pracującym silniku. Po prostu rozpuszcza różne osady np. tłuste. W poprzednim aucie też co jakiś czas osadzały się syfy i co jakiś czas je czyściłem, ale po użyciu Carb Medica po prostu brudy przestały się w ogóle osadzać.

teraz to leję tylko benzynę V-Power Shella, niby to 95 już z takimi dodatkami, ale .... paliwo troche potaniało a ogólnie wiadomo że w Polsce jak paliwo idzie w dół to niestety i jego jakość też idzie w dół ... więc sam się zastanawiam czy od czasu do czasu trochę Improvera nie dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...