Skocz do zawartości
IGNOROWANY

elektryczne szyby problem z domykaniem, otwieraniem


hectic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

kto dobrze zorientowany może pomoże mi w temacie bo już zaczyna mnie to dobijać.

Pacjent: a4 b5 97r 1,9 tdi afn, dodatkowy alarm nieseryjny zgrany z centralnym + funkcja domykania szyb.

Praktycznie z dnia na dzień pojawił się problem, w pewnym momencie po wciśnięciu przycisku opuszczania lewej przedniej szyby zjechała całkowicie prawa przednia a lewa niewzruszona, po czym z panelu nie dało się w ogóle prawej podnieść - dopiero po odczekaniu ok 30s podnoszenie zadziałało. Jeśli już udało się opuścić jakoś lewą szybę to w ogóle nie było reakcji na przycisk, nie podnosiłą się - za to prawa szalałą - w górę w dół i tak na zmianę, reagowała na dwa przyciski.

Po zamknięciu auta z pilota - alarm nieseryjny - szyby czasami zjeżdżały w dół, czasami zjeżdżały, wracały do góry po czym znowu zjeżdżały na kilka cm, loteria jak 1500.

Po odpięciu zasilania z lewego silniczka sterowanie prawej szyby działa poprawnie, podnosi i opuszcza się prawidłowo, po zamknięciu pilotem domyka się jeśli była uchylona ALE po otwarciu auta otwiera się, czasami na kilka cm czasami na maksimum w dół.

Koledzy ręce opadają, podmieniałem silniczki, sprawdzałem instalację w drzwiach, czyściłem styki we wtyczkach, czyściłem prowadnice po których jeździ szyba i dalej to samo. Filmy poniżej - nie wiem czemu wysiadł dzwięk ale wszystko jest wymowne, zwróćcie uwagę na rygle.

1. Brak reakcji panelu przy podłączonych silniczkach sterowania szyb

https://picasaweb.google.com/lh/photo/DcA_paImmYlHUkS7G1l4mkjMP6AKzetPoShdgh9frls?feat=directlink

2. Wariowanie szyb przy otwieraniu i domykaniu pilotem

https://picasaweb.google.com/lh/photo/JY99vuKwe2_R5Okd1Fn1REjMP6AKzetPoShdgh9frls?feat=directlink

3. Sterowanie po odłączeniu silniczka lewej szyby.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/BdkyeSNfIlm6E0dq1mZBEUjMP6AKzetPoShdgh9frls?feat=directlink

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Edytowane przez hectic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy sprawdzałeś kostki pod dywanem.Tak z prawej jak i z lewej strony.Jest tam kaseta z kostkami , od szyb jest prawdopodobnie kostka bordowa.Kiedyś w b5 miałem tak i powodem był brak + na tej kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy sprawdzałeś kostki pod dywanem.Tak z prawej jak i z lewej strony.Jest tam kaseta z kostkami , od szyb jest prawdopodobnie kostka bordowa.Kiedyś w b5 miałem tak i powodem był brak + na tej kostce.

Czy chodzi o te kasety na kostki po prawej i lewej stronie pod maskownicami czy gdzieś jest jeszcze jedna całkowicie ukryta pod dywanem, jesteś w stanie mnie nakierować w którym to będzie miejscu? Dzisiaj bym to sprawdził jeśli faktycznie taki banalny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze byc wina alarmu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też zaczynam brać to pod uwagę, nigdy nie wiesz czy czegoś nie spaprali przy montażu, aczkolwiek dzisiaj sprawdzę w pierwszej kolejności kostki, o których wspominał kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o te kasety mi chodziło. Aby dostać się po stronie kierowcy musisz zdemontować plastik obok pedału sprzęgła-podnóżek, plastik progu wewnętrznego i podnieść wykładzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze odłączyć alarm i sprawdzic czy działają ci szyby nez alarmu i zamykanie i itw szyb kluczykiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jacek miał rację co do problemu z wtyczką, jednak okazało się że to masa była zaśniedziała - po oczyszczeniu i spryskaniu odpowiednim preparatem jest już normalna reakcja na przyciski sterowania, silniczek lewy podpięty i obie szyby reagują prawidłowo. Tak to wyglądało:

DSC_1031.jpg

Natomiast przy otwieraniu pilotem szyby jeszcze zjeżdżają i czasami nie wracają do końca przy zamykaniu więc to już kwestia alarmu - przy zamykaniu kluczykiem ten problem nie występuje. Z alarmem to już chyba uderzę do gościa, który to montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...