Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polerowanie kloszy lamp PlastX czy Zestaw CarPlan


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio przymierzam się, żeby sobie ogarnąć klosze lamp. Nie są mocno wypiaskowane, mają rysy i uderzenia od kamieni wyczuwalne i co miejscami dość mocno po przejechaniu dłonią. Dużo przeglądałem internet, wszyscy jadą papierami ściernymi, potem cośtam polerują i jest bardzo ładnie. No ja niestety mogę papiery ścierne sobie kupić ale na polerowaniu się nie znam ( padów brak, oprócz germana, a z past to mam Megsa UC, no i maszyny też nie mam) Chciałem osiągnąć jak najlepszy efekt pracując ręcznie, wiertarkę mam ale nie wiem czy to dobry pomysł. Nie wiem co będzie lepsze do ręcznej pracy, pomysły mam w sumie dwa:

Cały zestaw CarPlan http://allegro.pl/polerowanie-regeneracja-lamp-reflektorow-zestaw-i4656919786.html

PlastX http://allegro.pl/meguiars-plastx-na-lampy-biala-podlaska-i4662961414.html

Nie wiem czy może nie lepiej byłoby pojechać wcześniej papierkami 2000,2500,3000,3500 i potem któryś z tych środków, czy może zamiast PlastX, czy tego zestawu CarPlan, dać megs uc i na to FK i tak zostawić? - to najtańsza opcja bo wszystko mam w domu ale nie wiem czy to wystarczy ;)

Bardziej chodzi o odświeżenie tych kloszy i wygładzenie, bo wydaje mi się, że przepuszczalność mają dobrą ale można się domyślić że nie są super przejrzyste po 7 latach i 250 tys. przebiegu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi zestaw na pewno sobie odpusc, a PlastX'em zdzialasz calkiem niezle, jesli wlasnie przelecisz papierkami 1000/1500/2000/2500/3000 wczesniej powierzchnie i poswiecisz troche wiecej czasu na polerke reczna.

Jak to wykonasz bedzie ci jeszcze potrzebne zabezpieczenie kloszy warstwa UV aby nie zżółkły klosze ponownie (wczesniej przemyc to zmywaczem silikonowym dla odtluszczenia) Headlight Protectantem - http://allegro.pl/meguiars-headlight-protectant-ochrona-lamp-i4609118443.html

Edytowane przez d4widoV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po roku od polerki nic nie zżółkło mimo że nie zabezpieczałem niczym kloszy.

Używałem najpierw papierki 1000/1500/2500 potem Autosol do polerowania tworzyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I długo tak tymi papierami pracowałeś? Też by mi zależało żeby za bardzo nic nie ździerać - zabieg typowo kosmetyczny u mnie bo klosze są całkiem przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja raczej zacznę od papieru 2500-3000-3500 a potem dam ten PlastX. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...