Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że wpadła skórka do mojej a4 i w nowych boczkach drzwi są lampki białe i czerwone pasowało by żeby to działało więc potrzebuje wpiąć sie do instalacji tak żeby po otwarciu drzwi zaświecały sie lampki w drzwiach , wiem że powinny sie zaświecać tylko te lampki które drzwi są otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod oświetlenie wnętrza.

Jak podłącze się pod lampkę to będą się świecić wszystkie , a w oryginale świeci się tylko lampka w otwartych drzwiach , gdzieś było w którą kostkę się wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde drzwi mają wyłącznik który po ich otwarciu daje sygnał masy do oświetlenia wnętrza. Do lampki w drzwiach podaj stały "+" a minus weź właśnie z wyłącznika. Oczywiście musisz wstawić też diodę prostowniczą na kabelku który uruchamia oświetlenie wnętrza. Diodę musisz dać w każdych drzwiach. Jak nie dasz diod to po otwarciu jednych drzwi zaświecą się lampki w każdych drzwiach.

*********************


Masz tu taki byle jaki schemat, myślę że załapiesz o co chodzi.

635nf57t.jpg

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

podene się troszke

zmieniam boczki drzwi i w tych nowych mam czerwone lampki w drzwiach.

Chciałbym to podłączyć żeby świeciło tak jak w ori.

dodam ze oryginalnie nie mam tych lampek.

z tego co zrozumiałe to musze po prostu puścić kabel ze stałym plusem (tylko skąd go wziąć) i pod krańcówkę drzwi (wyłącznik) podpiąć mase.

i to wystarczy zeby działało tak jak trzeba?

bo podobno trzeba inne krancówki zakłądać niż te co ja mam czyli jak nie mam lampki w boczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jak drzwi i który rok. W skucie tak jak mówisz. Miejsce z których możesz wziąć plus jest 100tyś. Ja podpiąłem się pod oświetlenie wnętrza bezpośrednio po bezpieczniku z tego co pamiętam. Jak plus będzie podłączony to najmniejszy problem. Z przodu wpinałem się w kostki (jest kostka od strony pasażera jak i kierowcy gdzie pojawia się masa po otwarciu drzwi - miernik i szukałem). Z tyłem podobnie, tylko tam wpinamy się w krańcówki, z tym że jeśli nie masz alarmu to masz krańcówkę z jednym stykiem - tam pojawia się masa nie zależnie które tylne drzwi otworzysz, więc potrzebne są krańcówki które mają dwa styki. Wtedy jeden z nich wykorzystujesz do sterowania lampkami. Oczywiście stosujemy też diody prostownicze jak na rysunku wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się tyczy tyłu to nie można tego podłączyć na krańcówce z jednym stykiem ??

Można, ale otworzysz lewe drzwi a zapalą się i prawe. Ponieważ tam masa pojawia się nie zależnie które drzwi otworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się tyczy tyłu to nie można tego podłączyć na krańcówce z jednym stykiem ??

Można, ale otworzysz lewe drzwi a zapalą się i prawe. Ponieważ tam masa pojawia się nie zależnie które drzwi otworzysz

Chyba nie do końca tak jest , bo jak z tyłu otworzę prawe drzwi to świeci tylko prawa lampka nad drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się tyczy tyłu to nie można tego podłączyć na krańcówce z jednym stykiem ??

Można, ale otworzysz lewe drzwi a zapalą się i prawe. Ponieważ tam masa pojawia się nie zależnie które drzwi otworzysz

Chyba nie do końca tak jest , bo jak z tyłu otworzę prawe drzwi to świeci tylko prawa lampka nad drzwiami

No tak, a jakie krańcówki masz w tylnych drzwiach? Lampki dokładałeś czy już miałeś? Dokładałem u siebie (mam przedlifta) i na krańcówce z jednym stykiem nie dało się tego zrobić. Na szczęście miałem krańcówki z polifta z dwoma stykami i teraz lampki mam podłączone jak fabryka nakazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem jakie mam krańcówki , lampek w drzwiach nie miałem . Mam tylko standardowe lampki w podsufitce nad tylnymi drzwiami , może jutro oblukam jakie mam krańcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba raczej bedzie widać że się świeci lampka na zamkniętych drzwiach jak otworze te po 2 str??

czyli podsumowując, przód mogę podłączyć w tą kostke http://images29.fotosik.pl/322/18425f9c7d55b2d5.jpg i lewa strona z przodu w taką samą kostke co jest po 2 stronie?

a tył muszę ciągnać pod lampke obojętny jaki plus byle stały a mase musze pociagnac od krańcówki? z tym ze najpierw krancówke musze wymienic na poliftowa z 2 stykami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak się domyślam do obecnej krańcówki mam poprowadzony kabelek od masy, po zmianie krancówki na 2 styki ten kabelek który juz jest mam przylutować tak jak był a do 2 styku kabelek który nastepnie pójdzie do lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba juz wszystko wiem :)

dzięki Rafał za całą pomoc :notworthy:

jak jeszcze nie bede wiedział czegoś to się odezwe :naughty:


Dokładnie.

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz bo zapomniałem zapytać.

Co z tymi diodami prostowniczymi? gdzie je mam dać? i czy sa one konieczne przy takim montażu jak gadalismy ten ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś gdzieś czytałem że lepiej je dać, ale w sumie chyba nie są konieczne. Ja dawałem na wszelki wypadek bo podłączałem od razu info o otwartych drzwiach do mojego FISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...