Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekko chrupie po puszczeniu gazu


madowaty

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam pierwszy problem.

Odpalam auto, wrzucam wsteczny, puszczam sprzęgło, zaczynam cofać i słychać lekkie chrupotanie z pod maski. Chrupotanie występuje raczej w początkowej fazie (od momentu ruszenia przez 2-3sek) potem silnik ładnie pracuje. Jak ruszam do przodu to chrupotania nie ma.

Podobne chrupotanie pojawia się podczas jazdy w momencie całkowitego puszczenia gazu (nie ważne na jakim biegu), również słychać przez 2-3sek.

To samo zauważyłem podczas zmiany biegów, jak puszcze gaz to też chrupie przez chwile.

Generalnie nie wiem czy to chrupanie podczas cofania i puszczenie gazu podczas jazdy mają coś ze sobą wspólnego, ale napisałem o tym razem bo dźwięk wydaje się być podobny.

PS. W komputerze 0 błędów.

PS2. Odkopię swojego posta.

Dzisiaj rano żona jechała do pracy i stał się cud... samochód przestał, jak to nazywam chrupać ;)

Po pracy sam sprawdziłem i faktycznie, nic nie słychać. Puszczam gaz i silnik ładnie zwalnia, cofam i to samo, cisza.

W ogóle jest jak by ciszej i jak by samochód "lżej" jeździł, nie wiem jak to nazwać.

Nie wiem czy to o to chodzi, ale szwagier wczoraj jeździł i konkretnie przegazował auto, obroty praktycznie wchodziły na czerwone.

Czy to możliwe że przegazowanie by pomogło ?

PS3.

To się nacieszyłem 1 dzień, teraz po puszczeniu gazu coś tłucze pod silnikiem, nie zawsze ale czasem dosyć głośno walnie, takie głuche metalowe walnięcie.

Może coś ze skrzynią, bo występuje tylko podczas jazdy.

Jutro jadę do mechanika.

PS4. Po wizycie u mechanika, diagnoza padła na poduszkę pod skrzynią. Jutro wymiana.

PS5. I po sprawie, poduszka pod skrzynią załatwiła temat tłuczenia po puszczeniu gazu. Do wymiany poszedł również czujnik temp. i termostat, teraz szybko się nagrzewa do 90 i trzyma.

Edytowane przez madowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...