Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni biegów a4 b6 1.9 tdi 101KM


koczo797k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam Audi a4 b6 z silnikiem 1.9 TDi 101KM (przymierzam się do wirusa na 130-140KM) ze skrzynią 5-cio biegową chciał bym ją wymienić na 6-cio biegową. Rodzi się pytanie czy zabieg ten jest opłacalny i czy zmieni się przyspieszenie, prędkość maksymalna bądź spalanie?? Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wstawisz dłuższą skrzynie np HCK to będziesz mieć wyższą prędkość max(teoretycznie, bo i tak nie odczujesz różnicy przy tej mocy.). Główny plus zmiany skrzyni na 6 to większe sprzęgło - czyli możliwość zrobienia mocniejszego softu. Przy 5 jest sprzęgło 228, a przy 6 240mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszenie to sie jeszcze zwolni bedziesz częściej wachlował biegami bo jedynka jest krótka. wcześniej jezdziłem b5 ze skrzynią 5 biegowa i jezdziło mi sie wygodniej teraz mam b6 avf 6 biegów i przyspiesza mi sie według mnie gorzej. 6 skrzynia tylko na długie trasy do miasta nie polecam.

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia hck wg mnie jest wygodna ,można jej używać jako 5-tki,6 bieg na trasę ,przy wcześniejszej GBA trochę trzeba było wachlować i różnica między 5 -biegową jeśli chodzi o prędkość do obrotów niewielka ,przy hck już spora

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkam napisałeś że w 6-cio biegowej jest większe sprzęgło czyli bez wymiany sprzęgła i dwumasy nie obejdzie się? Chciał bym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przechodzisz z 5 na 6 to musisz dac wieksze sprzeglo, rozrusznik od skrzyni 6, polosie od 6 I kilka drobiazgow. Dodatkowo jezeli masz auto z 2001 to sygnal predkosci brany jest z impulsatora w skrzyni, natomiast przy 6 sygnal jest brany z ABS, wiec dochodzi zmiana licznika/lub podmiana SW w liczniku.

Przepraszam za bark polskich znakow, ale pisze z pracy i kompy mamy tylko angielsko jezyczne :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...