Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie , przerywanie


lukaszunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Audi a4 b5 1.6 pb/lpg 1995

Samochód szarpie, przerywa po przekroczeniu 3000 obrotów , Podłączyłem pod komputer i takie błędy pokazało: 515 Czujnik Halla i

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanka przekroczona wartość adaptacji - dodawanie. Błędy były kasowane i cały czas wracają.

Czy jej tu problemem ten czujnik Halla czy jeszcze coś wchodzi w gre???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Samochód szarpie, przerywa po przekroczeniu 3000 obrotów

Miałem dokładnie tak samo ale w 1.8, ADR, winowajczynią okazała się cewka zapłonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też miałem poobne objawy tyle ze bez takich błędów i okazała sie padnieta cewka, po wymianie wszystko pracuje idealnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tydzień temu zakupiłem audi z motorem 1,6 i też mi z lekka faluje i podszarpuje. Na kompie pokazuje błąd czujnika wałka rozrzadu to jest koszt około 250 zł plus robocizna i nie wiem czy nie będzie to niepotrzebny wydatek. Jakieś rady? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewkę bardzo łatwo sprawdzić. Trzeba ja poddać dużemu obciążeniu (mała prędkość- wysoki bieg) i gaz w podłoge. Przechodziłem to to wiem co mowie, ewentualnie można wziąć jakiś zraszacz i spryskać cewkę woda na odpalonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem ten elektroniczny aparat padniety i kable do wymiany ale moga byc tez przewody podcisnienia popekane i bedzie szarpal tez to przechodzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie chłopaki przewody kolankowe przy przepustnicy, bo ja miałem też poszarpywanie podczas jazdy i problem z obrotami na zimnym silniku i okazało się, że gumowe przewody przy przepustnicy były spękane (szczególnie te co są w kolanku) i póki ich nie zdjąłem to tego nie widziałem, a wcześniej niepotrzebnie cewkę wymieniłem... po wymianie przewodów wszystko śmiga jak ta lala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...