Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie amortyzatory do 1be


piocio83

Rekomendowane odpowiedzi

witam będę zmieniał amortyzatory w mojej a4 mam zawias 1 be i nie wiem jak je dobrać do tego zawieszenia,szukam z KYB bo mam takie w golfie 3i już ładnych parę lat latają. Jak sie ktoś orientuje czy gazowe czy olejowe i ewentualnie jakie mają numery te do 1be,szukam tylnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kolego szukałem wczoraj,szukałem dziś i nic na ten temat w dziale zawieszenie A4 B5 nie znalazłem,


i jeszcze jedno pytanko czy sprężyny z oznaczeniem przód 1kropka różowa i 1 zielona i tył 4 białe rocznik 98 to oryginały 1 be?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś, w każdym praktycznie poście jest jakaś informacja na ten temat np. tu:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/287581-obnizenie-zawieszenia-a4b5/

Odpowiadając na drugie Twoje pytanie to tak, ori BE

Jak całkiem nie chce Ci się czytać to również po raz setny napiszę że każdy amor o skróconym skoku do Twoich sprężyn będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę kolego, nie trzeba się od razu tak denerwować


Panowie może ktoś zakładał do swojej a4 z zawiasem 1be te amory KAYABA, chodzi mi o tylne

353014 ULTRA SR--236 zł szt

353016 ULTRA SR--273 zł szt

podobno to do sportowego zawieszenia

jak ktoś się orientuje jaka jest różnica między tymi amortyzatorami,czy chodzi o twardość?

ogólnie dostępność tego towaru w sklepach jest słaba,a może ktoś słyszał o nich?

warto byłoby je założyć? nie ukrywam że chodzi mi o też cenę

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie masz takie: 8D0 413 031 BL

zastąpiono go tym 8D0 413 031 BN

Tylne : 8D0 513 031 E Boge

8D0 513 031 C Monroe

Tu masz amorki z Bilsteina:

http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?230=1&36=0&35=171&32=5306&34=0,100011,100121&14=19&10=D750B12452A047B3A5A9D8DCEF47C569018019&12=130

Nie wiem jak z Kayabą, większość opisów jest takich że dany amorek pasuje do wszystkich nr seryjnych jakie wychodziły w ori a wiadomo że to nieprawda. Niestety Ci co sprzedają na allegro robią listę i kopiuj wklej do wszystkich aukcji.

Ta Ultra SR chyba to model wyżej od Excel G więc jak Ci sprzedawca powie że to zamiennik tych nr które podałem Ci wyżej to weź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie masz takie: 8D0 413 031 BL

zastąpiono go tym 8D0 413 031 BN

Tylne : 8D0 513 031 E Boge

8D0 513 031 C Monroe

Tu masz amorki z Bilsteina:

http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?230=1&36=0&35=171&32=5306&34=0,100011,100121&14=19&10=D750B12452A047B3A5A9D8DCEF47C569018019&12=130

Nie wiem jak z Kayabą, większość opisów jest takich że dany amorek pasuje do wszystkich nr seryjnych jakie wychodziły w ori a wiadomo że to nieprawda. Niestety Ci co sprzedają na allegro robią listę i kopiuj wklej do wszystkich aukcji.

Ta Ultra SR chyba to model wyżej od Excel G więc jak Ci sprzedawca powie że to zamiennik tych nr które podałem Ci wyżej to weź.

a sachs 170 814 podejdzie? po wpisaniu w wyszukiwarce 8DO 513 031 E takie właśnie wyrzuca

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam żadnego katalogu z innych firm, sam używałem Bilsteina, w sieci jest dużo błędnych informacji albo ktoś znalazł sobie listę wszystkich amorków i kopiuje. Teoretycznie każdy amorek z seryjną i obniżoną (do -30 mm) sprężyną będzie współpracował ale wystarczy się przejechać z takim i takim zawieszeniem aby przekonać się że to inna bajka, szczególnie w szybko pokonywanych zakrętach na nierównej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem,szukałem i doszedłem do wniosku że nie warto wywalać 500 na te "sportowe" amory a bilstein to kosztuje chyba z 800,kupię sachsy gazowe i powinny współpracować z tym zawieszeniem,tak jak pisałeś

samochód nie jest tak wartościowy żeby wsadzić ze 2000 w amory (przód i tył)

mam pęknięty pierwszy zwój od dołu przedniej sprężyny, i ni cholery nie mogę znalezc takiej, szukalem na allegro i na olx i nic,może znasz kogoś kto może mieć taką? zielono-różowa po jednej kropce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam żadnego katalogu z innych firm, sam używałem Bilsteina, w sieci jest dużo błędnych informacji albo ktoś znalazł sobie listę wszystkich amorków i kopiuje. Teoretycznie każdy amorek z seryjną i obniżoną (do -30 mm) sprężyną będzie współpracował ale wystarczy się przejechać z takim i takim zawieszeniem aby przekonać się że to inna bajka, szczególnie w szybko pokonywanych zakrętach na nierównej drodze.

Tutaj masz w 100% racje.

tj teraz smigam na -40 waiteca z seryjnymi amorkami dość słabymi a wczesniej jezdziłem na 1be gdzie amorki na stacji pokazały po 85% i powiem że na be nie bałem sie tak poprostu autko było pewniejsze.

Zastanawiam się czy czasem nie przełożyć tych amorków z be ale jakos nie mam na to ochoty i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może rozważysz coś takiego:

http://allegro.pl/sportowe-zawieszenie-vogtland-audi-a4-typ-8d-b5-i4700425568.html

Tu masz cały komplet przystosowany do siebie. Słyszałem dobre opinie, sam w przyszłym roku chcę spróbować. Być może ktoś z forum już szybciej przetestuje ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Gdyby autem nie jeździła żona to dawno bym gwinta wstawił ale nawet przy -40 potrafi hokej na żywca wyrwać :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszstn

a słyszałeś o MTS TECHNIK podobno sportowe o skróconym skoku

http://tomas-tuning.com/mts-technik-amortyzatory-sportowe-tylne-mts-audi-a4-b5-o_l_1217.html

Edytowane przez piocio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Vogtland do propozycja dla Piotra była

a do Ciebie:

kup żonie pandę i wszyscy będą zadowoleni :naughty:

Chyba rudego 102:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Vogtland do propozycja dla Piotra była

a do Ciebie:

kup żonie pandę i wszyscy będą zadowoleni :naughty:

Chyba rudego 102:-)

:grin::grin::grin:

tomaszstn

a słyszałeś o MTS TECHNIK podobno sportowe o skróconym skoku

http://tomas-tuning.com/mts-technik-amortyzatory-sportowe-tylne-mts-audi-a4-b5-o_l_1217.html

Słyszałem, nawet jeździłem, jak dla mnie to za miękkie, w szczególności tył ale ogólnie lipa. Zastanów się czemu te amorki w kompletach są tańsze od dobrej firmy zwykłego nie wspominając już o sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o tym MTS ale ilu użytkowników tyle opinii jedni chwalą inni odradzają

cena po wpisaniu w okienko 2 szt wyskoczyła ponad 400

mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie,chcę kupić felgi 17 i nie wiem jakie opony założyć

205x50 czy 205x45

215x50 czy 215x45

mam teraz 16 225x55 i są za szerokie trą z przodu i z tyłu,et felgi nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...