Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MTS zestaw -40mm


vantrilio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam, kupilem komplet amortyzatorow i sprezyn od mts -40mm dedykowany pod moje auto a4 b5 1.8 dokladnie ten

http://www.mts-technik.pl/2472/product/audi-a4-b5-sedan-mtskplau044

z naciskiem na przednia oś 1030kg

tył 970 ponieważ na nalepce napisane było ze w moim aucie nacisk na przednia oś wynosi 970kg

Problem polega na tym, że tył ma regulacje wysokości i kiedy ustawie go na sam dół jest taki efekt jaki chciałem, za to z przodu nie ma regulacji i jest troszke za wysoko, czy jest jakakolwiek możliwość obniżenia przedniego amortyzatora MTS? Czy np. kupienie dwóch sprezyn np. eibach na przód dałoby fajny efekt ? Moze mozna jakos zmodyfikować ten przedni amortyzator zeby był troche krótszy ?

Auto siadło tak (tył NIE jest na samym dole)

IMG_1343.JPG

Edytowane przez vantrilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście jedno, albo poszukasz sobie sprężyn o nacisku z przodu 965 kg albo zostawisz jak jest teraz na zdjęciu inaczej się nie da. Możesz spróbować jeszcze napisać w dziale zamiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja skorzystam z tematu kolegi. Chce kupic od tego kolegi przednie sprezyny z tym ze chce do A6 C5. Czy te sprezyny podejda do mojego A6? Ja mam niby nacisk osi 1080 kg. Ile mi to siadzie jesli sie nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy roznicy 50 kg myle ze nie bedzie roznicy jak by lolo 100 kg albo 150 to tak. A jeszcze taka jedna sprawa bo nie wiem czy dobrze patrze. Gdzie moge znalezc klase wagowa przedniej osi u mnie w A6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z MTS-a nie, musisz szukać do siebie, jeśli szukasz ori to sugeruj się tym kodem jeśli nie ori tylko jakieś obniżajace to naciskiem na oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałeś że 1080 kg i takich sprężyn szukaj


Teraz tak przeglądnąłem allegro bo nie dawało mi spokoju że masz tak niski nacisk, powiedz mi skąd te 1080 kg wziąłeś?

Wg Twojego opisu i opisu Eibacha to powinieneś mieć takie:

http://allegro.pl/audi-a6-c5-avant-sprezyny-sportowe-eibach-30-30-i4696725604.html


czyli takie springi: EIBACH E1563-140


a

Obciążenie osi przedniej do 1150kg

Obciążenie osi tylnej do 1130kg


Tu masz nawet taniej

http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-eibach-pro-kit-audi-a6-c5-avant-i4647083071.html


Tu masz MTS ale wg mnie warto te 150 zł dać więcej i masz produkt z górnej półki.


http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-mts-30-30-audi-a6-c5-4b-avant-i4651958316.html


Tu masz jeszcze ciekawą ofertę:

http://allegro.pl/sprezyny-audi-a6-c5-vw-sportowe-komplet-obnizajac-i4696480404.html

Tylko trzeba by było zadzwonić i dowiedzieć się więcej na temat tych sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mi powiedzial za pod maska kolo prawego blotnika jest nacisk osi i rzeczywiscie sa tam jakies masy ale czy to nacisk osi to nie wiem i ja chce -40mm. -30 do dla mnie za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To np. z Eibacha jest wersja sport line albo np. H&R tylko mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego iż amorki też musisz wymienić.

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie to poszukać jakiegoś w miarę dobrego gwintu skoro chcesz już mocniej schodzić na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1BE takze raczej nie musze zmieniac amorkow


Powiedz mi kolego jaki ja mam wlasciwie nacisk przedniej osi jak mam 0JH? Czy sugerowac sie masa kolo prawego blotnika pod maska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wypowie się ktoś jak z jakością tego MTS-a ? Dodam, że robię mało km, uważam na dziurach... Wytrzyma to trochę ? Bo widzę, że koszt zestawu to 730zł a jak mam dać 450zł za jakąś używke to chyba gra nie warta świeczki. Nie chcę super gleby, zadowoliłby mnie efekt jak u Kolegi na foto bo teraz moja stoi jak terenówka...

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1BE takze raczej nie musze zmieniac amorkow

Powiedz mi kolego jaki ja mam wlasciwie nacisk przedniej osi jak mam 0JH? Czy sugerowac sie masa kolo prawego blotnika pod maska?

Napisałem Ci przecież, przykładowa aukcja z Eibacha, sprawdź to co masz napisane na tabliczce i porównaj, wydaje mi się że powinny być bardzo zbliżone dane.

A może wypowie się ktoś jak z jakością tego MTS-a ? Dodam, że robię mało km, uważam na dziurach... Wytrzyma to trochę ? Bo widzę, że koszt zestawu to 730zł a jak mam dać 450zł za jakąś używke to chyba gra nie warta świeczki. Nie chcę super gleby, zadowoliłby mnie efekt jak u Kolegi na foto bo teraz moja stoi jak terenówka...

Ale co chcesz z MTS-a? Sprężyny same czy wraz z amorkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi tu nie gra. Jak sprawdzam kod wyposazenia to wyskakuje mi cos takiego

0JH = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: 1ba:1386-1435; 1bj:1386-1435

I teraz glupi jestem ile mam wlasciwie tego nacisku przedniej osie przy 1.9 tdi 110km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...