Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja paliwowa


keczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem na forum, a byłoby to pomocne w rozwiązaniu problemu zapachu benzyny spod mojego auta;). Może ktoś ma shemat instalacji zasilania łącznie ze zbiornikiem i układem odpowietrzania . Mechanik przedmuchał u mnie filtr węglowy i trochę pomogło ale dalej śmierdzi. Może jak wyschnie to przestanie. Wymienię chyba filtr paliwa, może pomoże. Tak czy inaczej może ktoś taki rysunek z opisami posiada i mógłby się podzielić.

keczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz sprawny zaworek odpowietrzenia zbiornika. Jest on zamontowany na obudowie filtra powietrza. Sprawny ma cykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz sprawny zaworek odpowietrzenia zbiornika. Jest on zamontowany na obudowie filtra powietrza. Sprawny ma cykać.

Zaworek cyka. Podejrzewam filtr paliwa, który według książki ma króciec odpowietrzania, bo przecież w filtrze węglowym nie powinno się pojawiać paliwo. Ewentualnie jakiś inny zaworek ale nie znam szczegółowej budowy. Przed chwilą zauważyłem, że na obudowie komputera jest rysunek instalacji, tylko mój nie jest cały. Jeśli komuś by się chciało cyknąć fotkę byłbym wdzięczny, no, może też poszukam w necie. W każdym razie dzięki za zainteresowanie.

Mam prośbę o schemat instalacji zasilania paliwem - rozrysowane przewody od zbiornika poprzez filtr, filtr węglowy, zaworki odpowietrzające itp, żeby bez potrzeby nie rozbierać połowy samochodu.

Dzięki

keczu

Ps. wymieniłem filtr paliwa ale wolałbym się przygotować, gdyby nie pomogło.

Wymieniłem filtr paliwa i przedmuchany mam układ odpowietrzania. Na razie nie czuć paliwa. Myślę, że w większości przypadków przyczyną jest "lanie pod korek" albo przy uruchomionym silniku.

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że w większości przypadków przyczyną jest "lanie pod korek" albo przy uruchomionym silniku.

A kto tankuje na uruchomionym silniku? :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w większości przypadków przyczyną jest "lanie pod korek" albo przy uruchomionym silniku.

A kto tankuje na uruchomionym silniku? :facepalm:

Jedyną przeszkodą jest ten niedopracowany układ odpowietrzania. Jest inne przeciwwskazanie ?

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...