Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana napinacza łańcucha rozrządu


oca69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Panowie skromne pytanie czy wymienie sam u siebie napinacz łańcucha ? Potrzeba do tego jakiś specjalnych narzędzi? Robił już to ktoś inny sam?


Czy do wyjecia napinacza muszę rozpinać rozrząd ? Czy mogę wyjąć wałek bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.8 30V jest łańcuch???

wysłane z Commodore 64

Tak , nawet dwa . W jednej głowicy i w drugiej . Łączy on wałki w głowicy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz troche umiejetnosci to sobie poradzisz.jest taki przyzad do zaciskania napinacza-zeby poluznic lancuch ale i tak bedziesz musial wykrecic pokrywy walków zeby zdemontowac je.pamietaj zeby przed demontazem ustawic walki w takiej pozycji ze wyciecnia na nich zgrywaly sie z trujkacikami na obudowach walków pozniej tak samo montujesz od znzku do 2 znaku powinno byc 16 rolek na lancuchu

zamieszczam link do foto ze znakami zebys wiedzial o co chodzi: http://obrazki.elektroda.pl/4009717000_1334391391.jpg


P.s. sprawdzal ktos czy napinacz z 1.8t jest taki sam jak w 2.8 30v?

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz troche umiejetnosci to sobie poradzisz.jest taki przyzad do zaciskania napinacza-zeby poluznic lancuch ale i tak bedziesz musial wykrecic pokrywy walków zeby zdemontowac je.pamietaj zeby przed demontazem ustawic walki w takiej pozycji ze wyciecnia na nich zgrywaly sie z trujkacikami na obudowach walków pozniej tak samo montujesz od znzku do 2 znaku powinno byc 16 rolek na lancuchu

zamieszczam link do foto ze znakami zebys wiedzial o co chodzi: http://obrazki.elektroda.pl/4009717000_1334391391.jpg

P.s. sprawdzal ktos czy napinacz z 1.8t jest taki sam jak w 2.8 30v?

Ściągacz mam . Czy pasuje to niby jest to samo lecz musi być z tym czujnikiem . Bo są i bez :wink:

Taki napinacz bym u mnie w silniku

b36f4300629099c0341acad447128ae7.jpg

866e13fb56a773e6d149b0880435bb10.jpg

63423c4a102488d17d30963f574df3b3.jpg

Dolnego slizgu brak :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na etapie otwartych deklow od glowicy i zdejmowalem napinacz z walkami zeby wymienic uszczelki pod napinaczem, ale znacznie lepiej u mnie napinacz wyglada niz u Ciebie, Karol.

A tak sie zapytam, po jakiej cenie kupowales napinacz? Bo jedyne jakie widzialem to kosmiczne ceny w okolicach 700zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam napinacze oba z mojego silnika 2.4 który był wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie stary motor to 1200x2 zabolało by portfel :grin:

ja jestem na etapie otwartych deklow od glowicy i zdejmowalem napinacz z walkami zeby wymienic uszczelki pod napinaczem, ale znacznie lepiej u mnie napinacz wyglada niz u Ciebie, Karol.

A tak sie zapytam, po jakiej cenie kupowales napinacz? Bo jedyne jakie widzialem to kosmiczne ceny w okolicach 700zl...

cena 700zł jest bardzo dobra ale to chyba tylko febi/swagi do tej kategorii cenowej mozna dostac,kosmiczne są w ASO od 2200-2500zł ori napinacz, dobry zamiennik najbardziej przyblizony do ori to 1200-1500zł

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik z dzisiaj z mojego wstawiam do oceny , u mnie tak to wygląda, wydaje mi się że tragedii jeszcze nie ma, pod koniec filmiku schodzi z ssania i się uspokaja jeszcze

ps. także jak u mnie wyjdzie że jest ok to mam 2 napinacze sprawne ze starych głowic

Edytowane przez gieras1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik z dzisiaj z mojego wstawiam do oceny , u mnie tak to wygląda, wydaje mi się że tragedii jeszcze nie ma, pod koniec filmiku schodzi z ssania i się uspokaja jeszcze

ps. także jak u mnie wyjdzie że jest ok to mam 2 napinacze sprawne ze starych głowic

Ale wydech chyba nieszczelny masz. Ja tam napinacza na słyszę. Zrob logi 90 i 93 grupa rzuc w dziale diagnostyki.

Choć tak ta glowica od pasazera jakas głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie tez walcze z napinaczami ale znalazlem same slizgi w cenie 260 za kpl na dwie glowice.

A GORNY WALEK TRZEBA CALY ODKRECIC??

Edytowane przez piczonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

A w ogóle to powinno się wyjąc oba :wink:

Ale ja nie sciagalem rozrządu: decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...