Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala - było mało oleju -drgania


h_ubertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj miał miejsce mój dziwny przypadek. Mianowicie wyjechałem autem z garażu jakieś 100m i postanowiłem posprzątać auto wszytko normalnie odpaliłem itp itd po robocie chciałem wjechać do garażu i się nie udało.auto nie chce odpalić kręci kręci i tyle. Sprawdziłem poziom oleju i było go bardzo malutko końcówka bagnetu. Dolalem oleju i próbuje znowu i nic, to samo. Nadmieniam że czasami na zimnym silniku zdarzało się lekkie szampana dosłownie minimalne tak wiadomo inaczej niż normalnie się odpala. I jeszcze jak auto stało na biegu jałowym telepało nim było czuć drgania w aucie czasami nawet bardzo mocne a gdy się dodało troszeczkę obrotów przestawało. Tak samo od wymiany oleju powinienem zrobić jeszcze ok 9tys km wiec skąd ten ubytek. Możliwe ze mechanicy dali go za mało.

Proszę o pomoc co może być przyczyną. Mam nadzieje że nie zatarlem silnika...raczej to wykluczam bo auto zgasilem normalnie i przy próbie odpalenia krecilem może z dwa razy po kilka sekund.

Dodam jeszcze ze nie wyświetliła mi się żadna kontrolka olejowa itp.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim jaki motor bo to podstawa informacji.

Już znalazłem.

Co z wyciekami i w jakiej kondycji turbo .Zobacz jaki masz płyn chłodniczy , może z olejem?

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod silnika?

Olej nie ma tu nic do tego to zaledwie brak 0,4l a w silniku leżą jeszcze 3l

Zbieg okoliczności.może wtrysk padł i móze być tego powód a może też być problem elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieków brak a turbo niedawno była sprawdzana i jest okej. Nie mam teraz możliwości sprawdzenia kodu silnika. Kilka godzin temu sprawdziłem poziom oleju na bagnecie i był lekko wilgotny od oleju jutro doleje jeszcze i sprawdzę może było go bardzo mało no ale w dalszym ciągu wykluczam zatarcie. ;((( jutro daje go na warsztat. A tak apropo z czystej ciekawości jaki był by koszt naprawy przy zawarciu włącznie z częściami?

Ps ten płyn chłodniczy tez sprawdzę jutro bo teraz nie mam możliwości

Edytowane przez h_ubertus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź akumulator. Jeżeli to diesel i rozrusznik nie rozkręci podzespołów do odpowiednio szybkich obrotów - silnik paliwa nie dostanie. U mnie pomogło a okazało się że akumulator miał zaledwie 179 jednostek zamiast wymaganych 800. Kręcił, kręcił, kręcił i nie odpalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...