Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Opornik pod fotelem - blad 01217

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, no i stało się zapaliła się kontrolka AirBag, podpięty Vag wykrył błąd 01217 (poduszka boczna kierowcy zbyt duża oporność), więc zaglądam pod fotel aby poprawić wtyczki, a tam (ku mojemu zdziwieniu) wlutowany opornik.

W związku z tym mam kilka pytań:

1. Dlaczego do tej pory kontrolka gasła po odpaleniu.

2. Co się stanie kiedy przewody zostaną podpięte z pominięciem opornika (tak jak powinno być)

Dodam tylko że opornik jest wlutowany na mniejszej kostce, czerwona (większa) jest ok.

Proszę o porady gdyż jestem zaskoczony i jednocześnie załamany "odkryciem"

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Opublikowano

Pewnie opornik się gdzieś odlutował ale nie był wlutowany na darmo więc fotel jest tylko pewnie zszyty i nie ma w środku poduchy ale podłącz bez niego i sprawdź jaki błąd będzie pewnie to samo. Sprawdź resztę poduszek co jest. Wcześniej gasło bo taki opornik dla sterownika jest jak poduszka wiec nie ma błędu ale poduchy też.

Opublikowano
  • Autor

Kolejne pytania:

1. Czy jak podłącze bez opornika czy mi nic nie wypali (airbag) ?

2. Do czego służy żółta kostka pod fotelem (w tym wypadku z opornikiem) a do czego czerwona

(ta która jest ok) ?

3. Czy sam opornik mógł się zepsuć (i dlatego zapaliła się kontrolka) ?

Pod fotelem pasażera wygląda na ok. nie ma tam przeróbek, a kable wyglądają na oryginalne.[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2008, 21:23_________________________________________________Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź choć na to pytanie:

2. Do czego służy żółta kostka pod fotelem (w tym wypadku z opornikiem) a do czego czerwona

(ta która jest ok) ?

z góry dziękuje i pozdrawiam.

Opublikowano

żółta jest od poduchy w siedzeniu i dalej idzie do czujnika. Czerwona to pewnie albo grzane tyłki albo elektryczne ustawianie fotela, jak wsadzisz tam rezystor nic ci nie wypal (przecież w fotelu nie ma poduchy po to dali rezystor) zobacz czy rezystor jest dobry byle jakim omomierzem pewnie po prostu nie łączy rzadko się zdarza żeby się przepalił.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedz, ale dalej zastanawia mnie ta druga kostka, ponieważ fotele mam ustawiane "manualnie" i nie mam też włączników od grzania foteli...

Opublikowano

druga kostka moze byc od:

czujnika zapietych pasow, podgrzewania, napinacza pasow (choc z tego co widzialem to w audi raczej w slupku jest napinacz), lub na wszelki wypadek bo w innych wersjach jest potrzebna...

Opublikowano

Ja też nie mam ani grzanych tyłków ani elektryki w fotelach, mam boczne poduszki i mam obydwie kostki.

Być może czerwona jest od czujnika na siedzeniu pasażera, który informuje czy ktoś siedzi na siedzeniu pasażera i czy poduchy wszyskie mają być odpalone czy tylko kierowcy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.