Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem


MiXeR_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jeszcze raz :)

Mam problem z ogrzewaniem w moim aaudi, a mianowicie nie leci mi ciepłe powietrze z nawiewu na kierowce i pasażerów, dodam że na nogi i szybe leci ciepłe tylko środek zimne maks.
Moze mieliście podobny problem i wiecie jak to rozwiązać??
Z góry dzięki za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz reczne ustawienie temp a ciepło wieje ci tylko na nogi to walnęło ci sterowanie klapami czyli albo urwała sie linka albo wypieła z mocowania. Wyciągnij schowek i bedziesz miał widoczne klapy i ich sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o ten duży schowek po prawej czy ten malutki obok przełącznika awaryjnych świateł?


a czy powodem ogolnie słabego grzania moze być zapchana nagrzewnica? można ją w jakiś sposób wyczyścić?
wybaczcie że tyle pytań ale jestem troche zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek pasażera, po jego zdjęciu na tunelu środkowym bedziesz widział sterowanie klapami.

Sprawdz czy masz stan płynu i czy silnik trzyma temp dodatkowo sprawdź jak wygląda filtr kabinowy (znajduje sie w podszybiu w komorze silnika) moze być zapchany i nie przepuszczać powietrza.Jesli wszystko bedzie ok powinneś pokombinować z odpowietrzeniem układu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, sprawdze wszystko i dam znać :)


linka sprawdzona, ma odpowiedni stan płynu, i pokazuje po przejechaniu kilku km 90 stopni i tak trzyma, filtra nie sprawdzałem.

nadal wieje mi lekko ciepłe na szybe i tylko po pewej na prawą strone szyby nie leci za bardzo, na pasażerów leci zimne jak sie przestawi...

pozostaje już chyba tylko termostat albo nagrzewnica, ale z budżetem słabo wiec licze na wasze rady bo sam nie mam pojęcia co robić, a tymbardziej teraz jak zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na blacie masz 90C to termostat masz dobry. Problem leży albo w sterowaniu klapami albo w nagrzewnicy, wymieniałeś ostatnio płyn chłodniczy ???? moze masz zapowietrzona nagrzewnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu nie wymieniałem, musze popróbowac z płukaniem nagrzewnicy, moze czyszczenie jakimś kretem do rur..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepnę się pod temat bo nie uzyskałem żadnej odpowiedzi w podklejonym temacie wyżej.Kopiuje jego treść :

mam następujące błędy

04.1 (G89) czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, ciągła przerwa, *04.1 (zobacz poniżej)
04.2 Czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, ciągłe zwarcie, zobacz 04.1

05.3 Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia), przód, czasem przerwa

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

13.7 Klapa nogi/odszraniacz, czasem blokowana

Czy te błędy powodują brak ogrzewania?

Jechałem sobie do pracy było ciepło a nagle zrobiło się zimno.Wskazania temperatury na klimatroniku wykluczają termostat.Leci lekkie ciepłe powietrze a jak się jedzie dłużej to zimne,także domniemam że muszę nagrzewnice przepłukać.Ale te błędy,jak je skasować?No i ten czujnik z kodu 4.1 gdzie on się znajduje??

Dzięki za pomoc

Silnik 1.8 ADR i w sierpniu wraz z rozrządem wymieniłem mu pompę wodna wraz z nowym płynem,od tamtej pory zrobiłem jakieś 8-10 tyś km

i jeszcze jedno pytanie z której strony jest wejście a z której odpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to a4 ???? tzn uzupełnij profil


Skoro podałeś kody to b5. Zasilanie po prawej stronie grodzi, powrót po lewej jak go delikatniee zsuniesz będzie miał dziurkę do odpowietrzania, jak zsuniesz zasilanie to powinna być strzałka. Czujniki musisz wypiąć przeczyścić kostki i wykasować błędy, jeśli nie pomoże do wymiany. Czujnik temp zew jest miedzy chłodni a zderzakiem ten drugi powinien być przed nadmuchem, podaj silnik to jutro sprawdzę w etce. Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,tak a4 b5 1.8 adr. Z nagrzewnica sobie poradziłem,czujnik temp zewnętrznej wiem gdzie jest,a ten drugi??gdzie go szukać?Sorki że dopiero teraz ale nawał pracy i zmęczenie,przez co nie zaglądałem na żadne forum.Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...