Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kondensator 1f rozładowuje akumulator jak zmierzyć multimetrem


Jaco90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Otóż od kupna kondensatora zauważyłem, że akumulator trzyma dużo krócej ( Bez kondzia trzymał 5 dni z kondziem 2/3dni ). Latem to nie przeszkadzało ale teraz codziennie trzeba auto przepalać.... ( Bez kondzia trzymał 5 dni z kondziem 2/3dni ).Teraz przy niskich temperaturach w nocy auto ledwie co odpala na drugi dzień,
Mam multimetr , lecz nie mam zielonego pojęcia jak go podpiąć i jak ustawić by sprawdzić pobór prądu. Proszę o w miarę prostą instrukcje jak to zmierzyć, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić wpinając się miernikiem przy akumulatorze. Wpinasz się miernikiem do aku. Ustawiasz multimetr na zakres prądowy (A )

Odkręcasz klemę od akumulatora w miejsce odpiętej klemy dopinasz kabel z miernika musisz go jakoś przymocować do aku bo będzie już odpięta klema.

Drugie wyjście przewód czarny wpinasz do klemy.

Klema nie powinna dotykać do plusa aku.

Na mierniku powinieneś zobaczyć wartość poboru prądu całkowitego łącznie z kondensatorem.

Czasami kiedy kondensator jest podpięty na stałe tak może się dziać powinien on być odłączany po wyłączeniu radia większość Kondziołków ma układ odłączający po wyłączeniu jeśli go nie masz to można łatwo zrobić na zwykłym przekaźniku.

a jeśli układ odłączający jest uwalony to również można zastosować dodatkowy przekaźnik który po wyłączeniu radia będzie odcinał całkowicie kondensator.

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kondensator Dietz Boa , który trzeba ładować przez żarówkę....:/ Więc nawet jak wyłączę bezpiecznik to zaraz się rozładuję i znów trzeba przez żarówkę ładować. Woltomierz na nim się wyłącza, niby kondensator też ale i tak prąd ciągnie. Po wyłączeniu radia woltomierz jeszcze się świeci przez jakiś czas, ponieważ ma jakiś tam czujnik i zwłokę czasową na wyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś chyba ten twój akumulator niedomaga u mnie kondzio siedział cały czas i nie zawsze się zapalał jak większego kopa dałem na bass to odpalał
on potem oddaje prąd
teraz robią akumulatory na dwa lata i nie tak jak kiedyś dolać wody i na ładować
pada od razu na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kondzioł to ten niebieski z wyświetlaczem napiecia na górze pod przezroczystą kopułką ? cos takiego ?

http://www.directupload.net/file/d/3786/299wa7o7_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Dokładnie tak wygląda ten dondensator. A odnośnie akumulatora to ma 3 lata niecałe i jest to Centra futura CA770 77Ah 760A. Nwm jaki alternator , silnik ahu 1.9tdi 90ps +wirus na 119. I gdyby aku okazał się padnięty to szukać czegoś o podobnych parametrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kondzioł w szafce kiedyś smigał pod dużym wzmakiem w japończyku i pamiętam że jak samochód postał z tydzień to aku też był bardzo słaby a aku był nówka specjalny do głebokich wyładowań. Widocznie tak już mają albo jakaś wada a ja swjego podpinałem normalnie bez żarówki i nic się strasznego z nim nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem multimetr bo wcześniejszy okazał się padnięty. Kupiłem jednorazówkę Emos EM320A i nic nie pokazuje podczas podłączenia go szeregowo. Ustawiłem go na pozycji po prawej gdzie litera A na 20m 200m i 2000.... Chyba że źle?



http://www.emos.pl/zbozi-obrazek/2202014000-multimetr-em320a/0

Edytowane przez Jaco90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zły ten miernik masz zakres od 20 mikro do 200 mili to znaczy że jak pobór będzie większy to Ci nie pokaże a jak dużo większy to spali Ci miernik powinieneś kupić taki który może zmierzyć pobór prądu do 10 lub 20 A mper a nie do 200 mili


np coś takiego

http://allegro.pl/miernik-uniwersalny-uni-t-ut33c-temperatura-i4666589005.html

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...