Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędne wskazania temperatur na vagu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Na zimnym silniku na VAGu pokazuje mi takie temperatury:

paliwa 0,9 st

powietrza 2,7 st - i podobnie było na dworzu, ok 2-3st

cieczy chł. 4,5 st

Gdzieś doczytałem, że te wartości powinny być zbliżone. Dodatkowo w sekcji 17 czujnik temp cieczy pokazuje 3 st. Troszkę duże różnice.

Wyskoczył tez błąd

01039 coolant temp sensor G2

30-10 open or short to plus - intermittent

Po dłuższym postoju na odpalonym silniku obroty skaczą z 882 na 863, buda drży i dziwne stuki dochodzą z komory silnika. Po chwili ustaje na kilkanaście sekund, po czym powtórka.

Może to być walnięty czujnik płynu? Wymieniałem na ori 3 lata temu - może już jego czas?

http://www.directupload.net/file/d/3787/qynbhcyb_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3787/78kxpkiq_jpg.htm

Opublikowano

Różnice temperatur są nie znaczne. Wskazania są ok. Błąd jest sporadyczny i może wynikać z czujnika, kostki lub wiązki.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki. Generalnie błąd już dwa razy kasowałem. Jeśli pojawi się za kilka dni, to wymienić czujnik tmp?

Opublikowano

Być może że wymiana nic nie da. Sprawdź wiązkę, kostkę. Te objawy drżenia to na zimnym czy ciepłym ?

Opublikowano
  • Autor

Generalnie na cieplym. Dopiero jak postoi chwile na wolnych obrotach. Gdyby nie Vag to moze i co innego bym podejrzewal. Ale na vagu ewidentnie obroty spadaja z 882 na 863. Na zimnym nie zaobserwowalem.

Opublikowano

To odłącz ten czujnik i zobacz czy to jego wina

Opublikowano
  • Autor

Dołączyłem czujnik. Czekalem dłuższą chwilę i drgań nie zaobserwowalem.

To do aso po czujnik, wymiana i .....d*pa. Zaraz po odpaleniu problem się powtorzyl.

Także to nie wina czujnika....

A pompa tandemowa? Dziwne jest że te odglosy i drgania sa jakby synchroniczne. Pojawiaja sie i znikaja, za chwile to samo....

Rece opadaja

Opublikowano

VAG Silnik grupy 13 18 i 23 sprawdź wartości na biegu jałowym i w momencie występowania drgań. Mówiłem nie wymieniaj czujnika.

Opublikowano
  • Autor

Mogłem posłuchać ale wczoraj odpialem kostke z niego i jakby ustalo. Widocznie się pospieszylem. Sprawdzę wieczorem te grupy i zobacze co i jak. Może być źle synchro ustawione? Mi skacze 0.6 na 1.1 czasem na 1.7 ale bez zwiazku z drganiami.

Grupy sprawdzone i w momencie drgań nic się nie zmienia wygląda to tak:

gr. 018/ 0,0 0,0 0,0 0,0

gr. 013/ 0,26 do 0,45 mg/str -0,14 do -0,26 mg/str 0,00 do 0,09 mg/str 0,19 do 0,35 mg/str

gr. 023/ -26,0 do -31,0 38,0 do 44,0 -17,0 do 22,0 -19,0 do -26

gr. 015/ blok 2 4,9 do 6,0 mg/str blok 3 0,60 l/h.

Dodatkowo po wymianie czujnika dalej pojawia się błąd w grupie 17:

01039 coolant temp sensor G2

30-10 open or short to plus - intermittent

Opublikowano

Hehe ja bym odłączył ten czujnik ponownie i sprawdził czy bankowo objaw przechodzi przy okazji sprawdź dokładnie wiązkę tego czujnika, podegnij piny może nie łączą.

Opublikowano
  • Autor

Oczywiście, zrobie jak piszesz.

Generalnie, to dzięki za zainteresowanie sprawą. zawsze coś rozjaśnisz, bo mechanicy......ehh szkoda drążyć.

Koleżka z forum napisał coś o podobnym problemie i winna była wiązka pompowtryskiwaczy, co sądzisz?

Opublikowano

Wszystkie wiązki z usterką których się spotkałem powodowały brak pracy któregoś z cylindrów co rownież objawia się błędem w silniku kilka dni temu nawet robiłem takie B5 ale żeby drgało hmm moim zdaniem nie za bardzo poza tym odczyty z bloków są ok. Skąd jesteś ?

A wiązkę PD możesz sprawdzić zdejmij pokrywę zaworów i masz wiązkę na wierzchu.

Opublikowano

Ja w CBAB mam caly czas temp oleju -0,9 - wiazka OK, czujnik OK.

Nie wiem co moze byc przyczyna :/

A masz wyswietlanie temp oleju na FIS?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

NIe ma wyświetlania tmp oleju na fisie, ale sprawdzę jutro na vagu.

Jestem z Gdańska, więc daleko ma do Ciebie - niestety, bo widzę, że też chciałbyś rozwiązać problem.

A dwumas?? Wpływa na wał korbowy, a ten na podaje dawkę paliwa do ecu.

Opublikowano

Szukaj najpierw przy czujniku temperatury zanim zaczniemy skrzynię wyjmować :D jaki masz przebieg ?

Opublikowano
  • Autor

Na liczniku 212. Ale wiem ze jest cofniety. Moge tylko przypuszczac z teoretycznych wyliczen ze ok. 300/350. Można jakos odczytać przebieg? W sterowniku silnika pokazuje jakies zera. ....

Opublikowano

Nie ma szansy na odczytanie. W EDC pokazuje Ci same zera ?

Opublikowano
  • Autor

Byłem kiedyś na takiej diagnostyce i koles przy okazji sprawdził przebieg. Powiedział ze cos bylo robione bo w miejscu gdzie powinien byc przebieg sa zera - chyba ze zle zrozumialem.

Opublikowano

Może ktoś wklepał tam zera ale i tak powinny sie zmieniać albo EDC jest nie aktywne

Opublikowano
  • Autor

Może własnie nie jest aktywne. Ale mogę wpisac tam taki przebieg, jak mam na liczniku?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.