Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecąca kontrolka check


marcin3012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem z moją audi,otóż od niedawna zapaliła mi się kontrolka check.Pojechałem do mechanika wczoraj,podłączył pod komputer i stwierdził, że to wina katalizatora bo nie jest już w pełni sprawny.Wykasował błąd i ostrzegł ,że to nie pomoże i za chwilę znów się zaświeci check,i miał racje... :P Stwierdził,że można wymienić katalizator na nowy (koszt około 1800 zł) lub można oszukać czujnik wstawiając jakąś tulejke pomiędzy sondą lambda a katalizatorem (koszt 100 zł) i wtedy problem zniknie. Co o tym sądzicie,czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penie wiele osób miało.

Daruj sobie tulejki bo to nie zawsze spełnia swoją role to po pierwsze

Po drugie jeśli masz zapchanego kata to te spaliny nie mają jak opuszczać prawidłowo układu. więc w którymś momencie może coś nie wytrzymać np. uszczelka pod głowicą kiedy ciśnienie wzrośnie tak że uszczelkę wydmucha i mały remont gotowy.

Jeśli chcesz mieć to zrobione raz a dobrze to wywal katalizator i wstaw nowy ale ten za 180 zł to raczej jakaś chińska rurka a nie katalizator...oj nie dopatrzyłem jednego zera.

katalizator spokojnie kupisz za około 400-600 zł w zamienniku a jak dobrze poszukasz to i taniej. Coś dziwną cenę Ci podał bo raczej nie oryginału a i na pewno nie zamiennika.

Podjedz do innego tłumikarza i zapytaj.

Możesz też całkowicie usunąć kata ale nie wiem czy nie wymagało by to zmiany programu w sterowniku ECU

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za odp.Byłem u innego mechanika i po wpieciu sie w kompa stwierdzil ,ze to wina czujnika temp,podobno uszkodzony ale to dziwne bo na zegarze pokazuje temp i raczej dobrze...W nastepnym tyg jade jeszcze do jednego,zobaczymy co on stwierdzi :P Dodam ze ten skasował błąd i jak narazie nie zapalił się check. Drugi problem jaki zauważyłem to po wymianie filtrów i oleju po uruchomieniu silnika włącza się wentylator a raczej tak nie było wcześniej ??? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...