Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód


przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ja to rozumiem tak iż podłączam plus i minus i dodatkowo z zielonej kostki doprowadzać plus i powinno działać lub źle się doczytałem.

Tak. Do zielonej plus po stacyjce, bo inaczej będą działać cały czas - aku padnie.

niebeda wogole dzialac.....

Co masz na myśli? Bo przecież sam tak podłączałem i szyby działają - oczywiście podstawowa funkcjonalność, bez domykania. Który kabel z tej dodatkowej kostce trzeba podłączyć dokładnie nie pamiętam ale nie było z tym większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy juz wiacie czy nie czemu jedni maja jeden bezpiecznik a inni dwa...... jeden bezpiecznik odpowiada za przednie szyby drugi za tylne.... jak sie nie ma tylnych to sie nie ma drugiego bezpiecznika....

co do ryglowania auta z guzika byly w poliftach i przed liftach, test troszke inne sterowanie, i gdzie indziej wpiete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Który kabel z tej dodatkowej kostce trzeba podłączyć dokładnie nie pamiętam

chyba czarny, ale nie jestem pewien



co do ryglowania auta z guzika byly w poliftach i przed liftach, test troszke inne sterowanie, i gdzie indziej wpiete...

możesz coś dokładniej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie beda dzialac jak podepniesz tylko staly plus i minus a aku sie nie rozladuje.... potrzeba dodatkowego plusa do sterowania, jezeli podasz staly to szyby beda dzialay caly czas i to nie jest problemem, problemem jest to ze podswietlenie przyciskow bedzie sie palilo caly czas, dlatego trzeba podac plus po stacyjce/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek not o dokładnie tak jak mówi Rafał :)

trzeba podpiąć stały plus, mase oraz z zielonej kostki jeden kabelek (chyba czarny) pod plus po włączneiu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mogę jakos to podłączyć u mnie żeby działało?

ryglowanie to rozumiem że zamykanie wszystkich drzwi tym przyciskiem?

a z drugiej strony po co mi to jak wszystkie drzwi zamykam ryglem u kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie beda dzialac jak podepniesz tylko staly plus i minus a aku sie nie rozladuje.... potrzeba dodatkowego plusa do sterowania, jezeli podasz staly to szyby beda dzialay caly czas i to nie jest problemem, problemem jest to ze podswietlenie przyciskow bedzie sie palilo caly czas, dlatego trzeba podac plus po stacyjce/...

Kolego, a co było wyżej napisane? Dokładnie to samo co napisałeś ty. Plus stały i minus i dodatkowy plus do kostki, tylko już po stacyjce aby szyby nie działały cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


,

Rafał a powiedz mi jeszcze jeśli wiesz jak sterować szybaki góra - dół gdy nie mam jeszcze przełącznika?

które wtyki przy kostce która się wpina do przełączników musze zetknąć ze soba zeby działały góra i dół?

troceh łopatologicznie napisałem :decayed: ale chyba wiadomo o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi ale nie pomogę. Przełączniki mają w sumie chyba 4 styki. Nigdy się tym nie bawiłem. A co paneli nie masz? Bo mam za groszę komplet przodu do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam.

kupowałem boczki wszystko ładnie pięknie na zdjeciach boczki wczoraj do mnie doszły ja patrze a ta powyjmowane same przyciski.

zadzwoniłem do Pana sprzedawcy i powiedział że nie wiedział że mi są potrzebne :doh:

i stwierdził że wyśle mi je na swój koszt no i dziś doszły chwile po napisaniu posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tej zielonej kostki to czarno-żółty czy te dwa całe czarne co są podpięte pod jeden bolec przypuszczam, że to te :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, prawdopodobnie to żółto-czarny podłączałem :)

zreszta to już jest najmniejszy problem bo jak podepniesz mase i stały plus to po przekręceniu kluczyka na zapłon dotykaj tam gdzie masz prąd po kolei kabelki az zaczną ci podświetlać guziki od odsuwania szyb i jego podepnij pod plus po stacyjce :)

ja jak podpiąłem czarny nie przynioslo to efektu i musiałem własnie szukac innego kala i był nim własnie chyba żółto-czarny

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslałem ze to bedzie bardziej skomplikowane ale poodkręcałem wszystko i okazało się ze nie ma nic w ttym trudnego. wiecej czasu zajeło mi bawienie się z pierdołami typu podswietlane klamki, lampki w boczkach niz cała wymiana i podłaczenie tego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...