Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek nie działa


koperek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z ogólnie rzecz biorąc z elektryką. Nie działa centralny zamek, szyberdach, szyby i oświetlenie wewnątrz samochodu.

W warsztacie samochodowym, komputer wykazał, że uszkodzona jest pompka centralnego zamka. Po dłuższych poszukiwaniach trafiłem właściwy model na allegro, niestety po podłączeniu nic się nie zmieniło:-(

Czy ktoś miał może podobny problem?

Czy przyczyną może być faktycznie pompka, bo wiadomo że na allegro mogłem kupić uszkodzoną?

a może jakiś kabel sparciał?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to poszukałbym po bezpiecznikach lub przekaźnikach bo co ma wspólnego pompka centralnego z oświetleniem tudzież z szyberdachem i szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też prawda, tyle że gość który podłączył samochód do komputera powiedział mi, że pompka jest modułem odpowiedzialnym za te wszystkie rzeczy. Albo z niego taki znawca, albo komputer zawiódł. Nie wiem czy samemu można to sprawdzić, czy trzeba rozejrzeć się za elektrykiem z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukaj jakiegoś lepszego elektryka. A ten u którego byłeś to wogóle zaglądał do bezpieczników i przekaźników bo nie zawsze komputer pokaże że tam coś jest nie tak bo ja dokładnie nie znam się na VAG-u ale on chyba nie pokaże że np spaliła sie żarówka a to podobnie jakby był zepsuty bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka steruje oświetleniem wewnątrz auta, ale ja bym zaczął od sprawdzenia bezpieczników jak koledzy radzą i czy napięcie dochodzi do pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybami chyba też bo po wyciągnięciu kluczyka zapala się światełko i szyby działają chyba do momentu aż zgaśnie, albo otworzą i zamkną się drzwi. To się chyba nazywa "funkcja komfort". Centralny zamek steruje szybami (domykanie itp..)

Ja zacząłbym od bezpieczników, przekaźników i kabli do modułu, potem kabli w klapie i drzwiach.

Miałem tak w BMW. Pęknięty kabel przy zawiasie klapy bagażnika, wywalał bezpiecznik jak chciałem domknąć kluczykiem szyby i przestawał działać centralny i szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Napięcie do pompki dochodzi, tylko że i tak nie jestem w stanie sprawdzić czy prawidłowo, tzn. jest tam chyba z 8 styków i bodajże na 3 z nich dochodzi. Wiadomo że na wszystkich nie będzie ale może przetarł się gdzieś kabel i pompka nie jest prawidłowo zasilana.

Przejrzę kable bezpieczniki i jakby co będę dalej pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...