Skocz do zawartości
IGNOROWANY

woda na podłodze


Piotr92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem gdyż od strony pasażera z tyłu mam cała mokrą podłogę i zauważyłem ze już trochę rdzy się tam pojawiło a dodam ze nie dawno zakupiłem ten samochód i chciałem się was poradzić co z tym zrobić i jak temu zaradzić?

Edytowane przez Piotr92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne jest to wina brudnych odpływów znajdujących się w podszybiu pod akumulatorem i drugi pod servo hamulcy musisz tam zajrzeć a najlepiej wyjać aku i podstawkę pod niego i dobrze wyczyścić bo te odpływy lubią się zapychać a właśnie takie są później tego skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator już wyciągnąłem i przeczyściłem pod nim a ten drugi zbiorniczek gdzie jest dokładnie i jak się do niego dostać (jestem laikiem to mój pierwszy samochód wiec proszę o wyrozumiałość ) i co zrobić z rdzą bo z tego co widziałem to jest tej rdzy trochę a najwidoczniej poprzedni właściciel albo tego nie zauważył albo po prostu to olewał a chciał bym samochód doprowadzić do ładu i się tym zająć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden odpływ pod aku a drugi jest pod servo to jest po prawo od aku pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego może z 20 cm w prawo od odpływu pod aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzieć jutro wyczyszczę ten drugi zbiorniczek i dam znać czy pomogło :)

A jeśli chodzi o rdze która się pojawiła w tamtym miejscu to co z nią zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

miałem dokładnie taki sam problem co ty i tez zaraz po zakupie auta z tym że nie u pasażera a po lewej stronie.

u mnie na to ze wpływała i stała woda zebrało sie kilka czynników

Pierwszy to oczywiście zapchane odpływy z podszybia liśćmi itp itd tylko pod aku miałem odpływ ok, zapchany był ten po stronie kierowcy na tyle ze jak polałem wodą po szybie to woda w okolicach komputera stała i nigdzie nie zamierzała odpłynąć no chyba że do środka samochodu

A Druga sprawa to poprzedni właściciel prawdopodobnie wymieniał linke od otwierania maski i na wysokosci gdzie linka z komory silnika wchodzi do kokpitu jest na niej gumowa uszczelka która została wepchnięta do środka i chyba nikomu nie chciało jej się wyjmować i była dziura wiec ktoś zakleił tą dziurę substancją podobną do PLASTELINY :decayed: już wiadomo jak to uszczelnia

Więc załozyłem tą uszczelke urzyłem dla bezpieczeństwa silikonu i do tej pory mam spokój :naughty:

Ale kolego bardzo Ci współczuje osuszania całej podłogi, u mnie to była Syzyfowa praca dobrze że kumpel przybył z odsieczą i odkurzaczem piorącym i wciągneliśmy z tej pianki troszke wody.

ogólnie musisz wyrzucić fotel, pozdejmować plastiki koło podłogi i podnieść cały materiał na podłodze i osuszać to czym tylko popadnie. Ja po odkurzaczu i tak miałem jeszcze mokro więc podniosłem podłogę w sense tej wykładziny i wstawiłem farelke/gdzałke na dobre pół dnia króra grzała mi tam cały czas.

jeszcze jedna rzecz, samochód w góre lub na kanał i wywierciłem w podłodze dziurki małe którędy odpłyneła ta woda a lało się jak z prysznica :grin: następnie zabezpieczyłem te dziurki zeby korozja się nie wdała


A Tobie naprawdę radze to osuszyć bo samo wątpie zeby to wyschło a do tego wda sie grzyb tearz zima to zamarznie i bedziesz miał problemy. nie dośc ze smród to do tego rdze


Poszukaj tez miejsca któredy ta woda z podszybia mogła się dostac do kokpitu i na podłogę, bo to że oczyścisz odpływy wcale nie musi oznaczać ze woda juz nie będzie wpływała Ci do środka :)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze sprawdzić obudowę kompa oraz obudowę filtra p.pyłkowego. Często pękają lub jest uszkodzona uszczelka i też się leje woda do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


oraz obudowę filtra p.pyłkowego

Jacek apropo filtra przeciwpyłkowego, to jest ten sam filtr co tzw filtr kabinowy?

chciałbym u siebie wymienić w a4 b5 ten filtr bo sądze że bardzo dawno ktoś wymieniał o ile wymieniał, ale nie wiem gdzie on się dokładnie znajduje. gdzies pod schowkiem? czy musze np wyjąć schowek? jak to jest.

Nie bede zakładał 2go tematu a koledze też sie przyda ta informacja zeby sprawdził czy jest tam szczelnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak p.pyłkowy a kabinowy to jedno i to samo.Aby go wymienić wyciągasz rynienkę na podszybiu,odkręcasz jeden wkręt , wyciągasz obudowę i masz go na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Passacie też tak jest jak w reno.W A4 masz na podszybiu ,na widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady na pewno skorzystam z nich tylko mam jeden problem nie jestem w stanie włożyć tam farelki gdyż mieszkam w bloku i nie mam jej jak tam podłączyć :( przeczyszczę zaraz jeszcze ten odpływ przy kompie i mam nadzieje ze będzie dużo lepiej tylko martwi mnie to osuszanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz kogoś kto ma Dobry odkurzacz piorący? zeby sporą część wody wyciągnąć z tej gąbki, bo nie da rady wycisnąć rękoma wody z niej lub to Ci zajmie duużo czasu. bo powiem Ci tyle że ta gąbka ma grubość ok 10cm z przodu... a nie ma możliwość żeby przód był suchy a tył mokry.

A jakaś rodzina, kumple kto ma domek rodzinny. napewno ktos użyczy troszkę prądu :decayed:

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolego przerabialem takie temety potrzebny ci odkurzacz piorący trzeba zebrać wodę z gąbki i suszyć z dwa dni w upał a teraz to farelka i suszysz z podniesiona wykladzina ja zrobilem to kolezance zq 250 zl razem z udroznieniem odplywow w serwisie chcieli 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę popytać o ten odkurzacz bo nawet ktoś ostatnio mi proponował ze mi pożyczy taki odkurzacz do prania dywanu w domu, wiec na pewno coś się znajdzie a co zrobić z ta rdzą która się tam znajduje? zetrzeć i zabezpieczyć jakimś preparatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś pod samochodem jak podłoga w tym miejscu wygląda? czy przebija rdza czy od spodu jest wszystko ok.

Najlepiej to wrzuć fotke tej rdzy, jak bardzo jest zaawansowana i chłopaki napewno cos mądrego Ci doradzą :)

bo jesli to jest tylko powierzchowne i nie zrobiła się dziura to mysle że starcie jej i zabezpieczenie czymś bedzie ok.

Bo w koncu jak uporasz się z tą woda zeby sie juz nie dostawała i wysuszysz to wszystko to juz nie jest to miejsce narażone na korozje bardzo.

co innego jak juz od spodu masz kiche, lub tutaj juz masz duze wżery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...