Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś doradzić jakiś model telewizora w przedziale 50-55 cali, telewizor dla starszej osoby czyli bez żadnych smart tv i innych udziwnień.

Jak wypadają nowoczesne plazmy bo coś w nich pobór energii spadł ? Jak się mają do telewizorów ledowych ?

Dodam że telewizor w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez Smarta to celowałbym w Panasonica.Obraz super,ale smart i cała reszta kiepska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na rzecz smart TV, obrazu 3D wolałbym wybrać większą matrycę, fullHD i większą ilość HZ. Sam mam samsunga ale ten ma być dla starczej osoby więc im mniej skomplikowany tym lepiej.


Kolega Darek się nie odezwał na moje PW.

Co o takim sądzicie ?

http://allegro.pl/tv-panasonic-tx-48as640e-1200hz-smart-dwa-piloty-i4722099678.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem spokojnie :) pracuje też :grin:

A co do TV to ok (sam mam takiego nawet) czy prosty czy skomplikowany hmm.. ciężko powiedzieć wszystkie serie w tym roku są bardzo podobne.
Jeśli to starsza osoba to będzie mięć i tak problem z niektórymi rzeczami.
TV ogólnie ma matyce 120Hz - tylko najpierw trzeba włączyć te "ulepszacze" - matryca jest to ten sam typ co w AX800 i naprawdę ma dobrą czerń i odwzorowanie kolorów.
W ogóle w tym roku od kąd panasonic porzucił plazmy (tak wynikło z przepisów UE) to ulepszają matryce LCD i serie AS mają napawdę dobry obraz, kontrast i czerń.

A co do babci to nie lepiej było by ten kupić?

http://www.ceneo.pl/30654197

- mniej zbajerowany.

A i przy zakupie wybieraj sklepy najlepiej z odbiorem osobistym bo wtedy zawszę możesz dochodzić swoich praw z tytułu ustawy (niezgodność z umową) a w przypadku internetu nie ma tego i każdy towar jeśli ma 1 rok to mieć będzie taką gwarancje.

Ogólnie przedział 50-55cali nie jest tani :)

Chyba że chesz po prostu JUST TV -
http://www.ceneo.pl/30532200

Edytowane przez darek995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście te 1200hz jest generowane sztuczni ? Bo normalnie ma 120hz ?

Czy jest różnica w jakości przez to pomiędzy tym

TX-48AS640E

a tym

TX-50AS520E

?

Ten 3 w sumie mógłby być tylko designe już taki trochę nie ten :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakości obrazu tak bo as520 to 60Hz ale jak tan chcesz :) różnica jest zauważalna no i as520 to 1 rdzeń a as640 to 2 rdzenie jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla starszej która chce sam TV, nie potrzebuje smartTV i 3D i jakiś innych dodatkowych opcji ale nie jest na tyle stara że jest jej to całkowicie obojętne :) ma być dobry wyraźny obraz tak jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wbije w temat ale akurat szukam TV okolo 47'. Wymagania smart, LED, nie koniecznie 3D, cena!

Bylem zdecydowany na LG 47LB650v ale wyczytałem teraz tego panasonica as640. Co wybrać? Czy coś jeszcze innego do czego warto dołożyć stówkę lub dwie?

Edytowane przez Manitou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LG 47LB650V jest spoko TV w dobrej cenie bo to co oferuje w tych pieniądzach jest ok. Za ok 140zł możesz sobie dokupić MagicRemote czyli tzw. pilot myszkę do obsługi.

Obrazem jednak lepszy będzie AS640 czy AS650 ale to droższe modele. Jeśli TV do Ciebie i będziesz oglądał filmy z dysków twardych to LG może okazać się lepszy bo lekko lepiej sobie z tym radzi.

3D nie porównuje bo nie ma sensu. Mam w domu 2 TV z 3D i szczerze nie oglądam bo nie mam czasu. Jedynie co korzystam to smart tv i to jest dla mnie plus.
Mogę się pobawić jakim TV chce itp jak by Ci to pomogło.

Osobiście używam 48AS640 i 42E6E(sypialnia) a rodzicą kupiłem LG akurat :) na plus zasługuje appka od panasonica na iOS i Androida jest super :)

Jak masz pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego LG od 2 tyg i jestem bardzo zadowolony.Na Oleole kupiłem za 2250 i pilota za 129zł w Euro :) Myślałem nad Panasonikiem,ale porażka Smart.Na plus fajny obraz,WIFI,Smart i dobre 3D(to akurat mi nie było do szczęścia potrzebne,ale jak mam to płakać nie będę ;p )Minusem LG taki sobie dźwięk i trzeba trochę posiedzieć aby ustawić dobrze obraz(za dużo ustawień),no i procek mógłby być trochę szybszy.Nie jest muł,ale czasem lubi sobie pomyśleć.No i brak Flasha w przeglądarce.Ale mamy apki od youtuba itd ;) Jak masz pytania co do TV to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu porażka ? Super nie jest ale daje radę. I tak 80% nie jest wykorzystane. Tylko YT, Player, Ipla, IPlex,Shoutcast radio, itp.

W panasonicu mamy w zestawie 2 pilota z touchpadem + możemy oglądać obraz tv na smartfonie.

Ja kolego na co dzien pracuje w TV :D

Lg w tym roku jest na systemie WebOs dlatego nie ma flasha i w modelach z serii 6 trochę zamula, seria 7 i 8 dziala juz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jest super jak pisałem.Webos prosty jak drut ;p Troche apek jest.Panasonikiem się bawiłem trochę w sklepie i obraz konkretny,ale to menu i cała reszta jakoś mi nie przypasiła.Gdyby nie to,to na 100% byłby Panasonik.Na LG ogień dopiero na filmach z dysku(10-25GB) albo porządne z yt.Mam NC+ i to co nadają to woła o pomste do nieba.Jakość dopiero na kanałach takich jak BBC HD,kanały przyrodnicze,MTV HD...A flash dużo nie przeszkadza,tzn jego brak.Po prostu nie pogram w przeglądarkowe gry :D:D:D

No i co najważniejsze za ten telewizor płacimy tak naprawdę śmieszne pieniądze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :-) zapomniałem dodać że będę używał tv do konsoli x-box 360. Nie wiem w takim razie czy jest sens dopłacać do panasonica, muszę pobawić się w sklepie smartem w nim.

Dzięki i pozdrawiam!

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ty sie bawiłeś w sklepie a ja mam te modele na co dzien. Ale to wybór w sumie klienta, tak cena w Lg jest śmieszna ale nie bierze sie z powietrza. A z reszta co ja tam wiem.

I nikt bie powiedział ze Lg jest zle tym bardziej ze ktoś w wyborze kieruje sie cena. A cena wlasnie stoi po stronie Lg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nigdzie nie napisalem ze inne telewizory sa zle.Panasonik naprawde obraz mi sie podobal,ale reszta jakos do mnie nie przemowila.Samsung odpadl za to jak traktuja klienta.No a LG wygralo ogolem(jako sam tv i cena oczywiscie).No to co chcialem mam w malych pieniadzach :) Jakbym mial kupic za wiekszy hajs to wtedy niewiadomo o jaki tv bym sie pokusil :P

Sory za brak pl znakow,ale w robocie na telefonie pisze i tak szybciej ;)

A tak kolego z innej beczki to co bys polecil mojemu staruszkowi?Do 50 cali,4k,3D itd.Cena nie wiem ale chyba okolo 4000-4500...maks 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...