Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] nawiew na Eco nie chodzi dobrze


troberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

tym razem mam mały (czasami duży) problem z nawiewem w trybie Eco. JaK wcześniej pisałem mam problem prawdopodobnie ze sprzęgłem kompresora, dlatego klimy raczej nie używam - czekam na zimę, wtedy ceny w warsztatach deko spadną wtedy naprawię.

Natomiast do rzeczy - rano gdy jest zimno i temp jest ustawiona np na 22 st C, przez jakieś 10min od pierwszego uruchomienia silnika nawiewu nie ma wogóle, potem jak zacznie nieśmiało wiać to ze wszystkich nawiewów zasuwa takie ciepło, że się uduśić można. W poprzednich samochodach (co prawda bez klimatronika) środkowymi otworami wiało zimne, świeże powietrze. Dopiero po ustawieniu temp na LO i obroty wiatraka wzrastają to faktycznie jest świeże powietrze, ale tak się nie da jeździć. Dodatkowo bardzo często mi parują szyby, trzeba w czasie jazdy włączać odparowywanie przedniej szyby. W poprzednich samochodach takich problemów nigdy nie miałem. Czy jest możliwość skonfigurowania nawiewu ECO AUTO tak, żeby określić ile ma wiać na szyby ile na środek itd? czy tylko manual?

Po sprawdzeniu błędów klimatronika wynik: 5.1 i 49.3 o ile pierwszy kod jest w miarę zrozumiały o tyle drugi za chol.. nie wiem czego dotyczy.

Pomóżcie, bo naprawdę zaczynam się odkochiwać w tym samochodzie, a był moim marzeniem z dzieciństwa :) -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...