Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagle się wyłączyła opcja Coming/Leaving Home


Methestel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie - nie zapala się na pozycji "I" funkcja CLH. [i oczywiście nie działa - co zauważyłem]

Przycisk DLR też jakoś tak "mryga" jak go przełączam[raz się zapala raz nie... w końcu załapuje] - ale działa. [i światła do jazdy dziennej działają]

Gdzie szukać pomocy? Coś się przepaliło? Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem od CLH/DRL tego bezpiecznika.

Proszę o rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłeś przełącznik? może to prozaiczna przyczyna, LUŹNA kostka?

POdłącz VAGa może pokaże jakiś błąd?, odczytasz kodowanie.

Światła AUTO działają?, ściemnia się lusterko? Na FISie masz jakieś info?

poczytaj wątki co jeszcze (powinno)działa , zrozumiesz gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko świeci. Światła auto działają. FIS czysty. VAGa nie mam - trzeba by było podjechać do elektryka. Gdzie szukać kostki od tego? Łatwy dostęp do tej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij wyłącznik świateł, i wypchnij do przodu włączniki DRL/CLH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmm... chyba to będzie dobry trop bo jak właśnie naciskam na ten element[plastik z tymi pokrętłami] to DRL mruga - raz świeci raz nie... [na pozycji 1 mruga] - zero[0] podświetla DRL i CLH natomiast CLH na pozycji 1 jest bez podświetlenia...

Jak to dokładnie wyjąć? Jak wyjąć pokrętło od świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz część którą włączasz światła i przekręcasz w prawo. Tak wychodzi włącznik świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dokładnie.... nie działa też DRL. Czyli już halogenki nie robią za światła do jazdy dziennej. Teraz mam do na żarówkach w reflektorach. Mimo że DRL pali się na pozycji 1. CLH na pozycji 1 jest ciemne (nie podświetlone) i oczywiście CLH nie działa. Lusterko się zapala (lampka zielona od fotochromu) - czy działa prawidłowo to trochę trudno mi określić bo mam cały tył mocno w szybach zaciemniony.

Jakieś rady?

M1etek - a jak wcisnę i przekręcę w prawo to wyjdzie? A nie przełączę/włączę wtedy świateł mijania? Czy najpierw wciskam i tam się to jakby zapada/bloku i dopiero wtedy wykręcam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskasz pokrętło i przekręcasz o 5 stopni w prawo, wtedy odblokują się zatrzaski i można wyciągnąć wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wyciągnąłem i po dociskałem... i od świateł i od tego panelu DRL / CLH wyciągnąłem kostkę i raz jeszcze wsadziłem.... zero efektu. Gdzie dalej szukać lub ewentualnie na jakie koszty naprawy już mam się nastawiać? W sensie co i za ile kupić aby zaczęło znów działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZA sprawa to kodowanie. Sprawdź czy funkcja jest AKTYWNA
Druga sprawa.....
Schemat elektryczny połączeń i miernik w ręce i do dzieła.
Zanim zapadnie decyzja o kupowaniu czegokolwiek trzeba sprawdzić wszystkie przejścia.
Musisz upewnić się czy masz podaną masę dla CLH we włączniku.

PIN 7 kostki CLH/DRL musi mieć przejście do PINu 5.... gdy pokrętło CLH w pozycji 1


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez wizyty u elektryka (ogarniętego w temacie - ciekawe gdzie takiego znajdę?) lub a autoryzowanym serwisie się nie obejdzie bo sam w życiu sobie z tym nie poradzę... dla mnie to czarna magia... jeszcze wyciągnąć, przepiąć tak - ale powyższe to bez szans... ale dzięki za rady.

P.S. - czujnik zmierzchu działa... drl włącza światła mijania (ksenony) jak jest noc.... tylko drl zaczął działać w reflektorze a wcześniej ładnie świecił tylko w halogenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL w B7 fabrycznie powinien być w reflektorach nie w halogenach, więc jak miałeś w halogenach to coś było nie tak.
Chyba że piszesz o CLH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL to światła do jazdy dziennej więc jak miałeś je w halogenach to nie było świateł przeciwmgłowych?
Normalnie w B7 z bixenonem światła do jazdy dziennej są w reflektorach głównych więc jak miałeś inaczej to ktoś przy tym już grzebał i nie do końca rozumiem po co?
Jeżeli jest tak ja napisałeś i DRL działa teraz w reflektorach to jest prawidłowo- tak jak było fabrycznie.
Rozumiem że w Twoim aucie są zamontowane oryginalnie bixenony?
Podepnij Vaga i odczytaj błędy i sprawdź kodowanie bo z tego co piszesz to tam jakieś cuda się działy skoro miałeś DRL w światłach przeciwmgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki CLH działał to VAG pokazywał 0 błędów. Teraz po usterce i wyłączeniu się CLH światła DRL są w reflektorach - co mnie zdziwiło... ponieważ wcześniej miałem je na halogenach. (i sądziłem że tak ma być)

Po usterce jeszcze VAGa nie podpinałem - nie mam, nie znam się a do elektryka nie miałem czasu podjechać...

Tak - mam bixenony.

Halogeny i przeciwmgłowe były - można je chyba dopiero wtedy włączyć jak ma się przełączone pokrętło na światła mijania? tak? Tak mi się wydaje - ale pewien nie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...