Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T ANB małe niedomagania


undertaker20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu ogarniałem temat zamulonego auta tj ładowanie turbiny etc wymieniłem, przepływke, N75, DV, wężyki podciśnienia auto odżyło i w końcu jedzie, ale pojawiły się nowe niedomagania nie jest może to tak uciążliwe jak zamulone auto ale jest, chodzi o zacinające się obroty objawia się to tym że auto po wciśnięciu gazu przez chwilę ma muła i nie reaguje na pedał gazu albo reaguje lekkim szarpaniem, najczęściej jak jest zimne, 2 bieg od 1200obr do 1800 powyżej nie występuje 3 bieg bardzo rzadko w tym przedziale obrotów jak się rozgrzeje też rzadko, czas trwania 2-3 sec, jest to dosyć irytujące wole jednak jak auto reaguje na gaz, co może być winowajcą takich problemów? przepustnica? nie mam linki mam silniczek do sterowania, mogę ją rozebrać na części pierwsze i złożyć czy jest coś ustawiane, kalibrowane w niej "fabrycznie" ?

druga sprawa to temperatura, było ciepło rozgrzewała się normalnie i trzymała 90st na postoju w czasie jazdy troszke mniej a teraz jest zimniej po jakimś czasie dobije na postoju do 90 ale jak jade spada od razu do 70 i równo trzyma, tak ma być czy termostat do wymiany?

Nadmienie że logi są ok błędów niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czysciles juz przepustnice ? Jesli nie to ja wyczysc porzadnie i zrob vagiem adaptacje. Masz jakies bledy w ecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czyściłem jeszcze przepustnicy, można adaptować nie używając vaga? czytałem że niektórzy poprostu przekręcają kluczyk na zapłon i czekają z minute a jeśli vagiem to jak adaptować jeśli jest silniczek sterujący przepustnicą? Mam tylko błąd 2giej sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj ja dla swietego spokoju chwila moment i ja wyczyscisz adaptecje ja preferuje vagiem moze sie przycinac od nagaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica wyczyszczona na błysk, może od strony wlotu nie było tyle syfu ale już od strony głowicy było go dosyć sporo, normalnie nagar jakbym rozbierał starego komarka :kwasny: po złożeniu, adaptacji jeszcze nie pojawił się efekt dławienia muszę jeszcze troszkę pojeździć ale raczej winowajcą całego zamieszania była przepustnica :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...