Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk


serth87

Rekomendowane odpowiedzi

Hej pacjent to A4 B6 2004 r 2.0 Problem pojawił się 2 dni temu mianowicie na od 4 tego biegu około 2 tys obrotów słychać buczenie niezbyt intensywne ale słyszalne po opuszczeniu pedału gazu nasila się. Jednak na niższych biegach jest okej. Poziom oleju ok Chceck nie wykrywa błędów. ..:( Jakieś pomysły co to za usterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzegiełko alternatora :)

Albo skrzynia wyje - ale życzę Ci tego aby ta diagnoza była nietrafna :)

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku skrzyni to buczenie może się pojawiać dopiero po osiągnięciu pewnych obrotów .Dlatego może występować tylko w pewnym zakresie a nie cały czas. Jednak to nie jest reguła.A nie jest to czasem łożysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju próbowałem tego samego wbić 4 ty bieg i te same obroty i buczenia nie słuchać :( Wyeliminowalbym tez problem zawieszenia bo mies temu było spr i było ok. ...

Jakieś inne propozycje usterki ?

Jakieś inne propozycje usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na postoju nie będzie słychać skoro włączyłeś 4 bieg to musiałeś wcisnąć sprzęgło a wciśnięte sprzęgło oznacza rozłączoną skrzynie wiec żadne koło zębate nie będzie się tam obracało. A na 5 tce tez słychać jakieś buczenie?

Nagraj może jakiś filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę teraz, że u mnie jest podobnie. Dzisiaj sprawdziłem i na luzie nie ma buczenia. Na każdym biegu koło 1500 obrotów dosłownie przez sekundę słychać delikatne buknięcie, jakby coś przez chwilkę rezonowało i to co napisałem wyżej o plecionce to błędna diagnoza skoro na luzie nic nie słychać. Ktoś ma jakieś pomysły? Jutro wrzucę filmik, przy okazji może autor tematu sobie porówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wróżenie z fusów... nagraj film albo jedź na diagnozę do mechanika, który będzie w stanie to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety buczenie na luzie powyżej 85 km jest. Dodatkowo zaobserwowałem ze na 5 tce wolniej sie zbiera tzn prędkość rosnie a obroty bardzo wolno jakby nie równomiernie do rosnącej prędkości. Środa mechanik i chwila prawdy oby to nie była skrzynia...... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...