Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5 1.9 TDI] Miernik masy powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Jestem świeżo po wymianie oleju i wszystkich filtrów i mam następujący problem, otóż samochód po wciśnięciu mu pedału gazu do oporu zatrzymuje się na 2 tys. obrotów i dalej nic, jakby brakowało mu mocy, od 1 tys. do 2 tys. przyspiesza dobrze. VAG pokazuje błąd miernika masy powietrza, ale przed wymianą filtrów wszystko działało bez problemu. Ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić ?

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Opublikowano

sprawdz wtyczke na przepływce

Opublikowano
  • Autor

Wtyczka od przepływki sprawdzona, napiecia sa w normie. Miałby ktoś jeszcze jakies inne wskazówki, gdzie szukać usterki ?

Opublikowano

Przejedź się z odpieta przeplywka, jak bedzie lepiej to przeplywka coś nie teges

Opublikowano
  • Autor

Przejechałem się z odpiętym przepływomierzem i dalej to samo.

Może opiszę dokładniej sytuację i komuś się coś skojarzy.

Przypieszam na 2. biegu - przyspiesza powyżej 2 tys. obrotów, ale już czuć na pedale brak mocy

przyspieszam na 3. biegu - silnik dochodzi do 2 tys. obrotów (pedał gazu cały czas trzymam do oporu) i nagle czuć wyraźny niedobór przyspieszenia, po parunastu sekundach trzymania gazu do oporu silnik dochodzi do 2,5 tys. obrotów, odpala się turbina i dalej leci tak jak powinien

przyspieszanie na 4. i 5. biegu - dokładnie to samo co na 3., z tym że na wyższych biegach rozpędzanie od 2 tys. do 2,5 tys trwa dłużej niż na 3. biegu

Ponadto podczas przyspieszania, gdy silnik dojdzie do 2 tys. obrotów to jeśli odpuszcze pedał gazu (mniej więcej do połowy) to samochód przyspiesza szybciej (niż z pedałem wciśniętym do oporu) i nie zatrzymuje się tak wyraźnie na 2 tys. jednak i tak czuć brak mocy.

Fajnie by było jakby ktoś rzucił jakimiś propozycjami, bo ciężko tak szukać w ciemno.

Dodam jeszcze, że przed pojawieniem się usterki, wymieniałem filtr powietrza, paliwa, oleju oraz olej oraz przewód pokazany na zdjęciu bo stary był trochę pęknięty (na kawałek rury hydraulicznej - pasowała idealnie).

Może czegoś w tym szukać ?

https://photos-2.dropbox.com/t/1/AAByN6ic6-A9blAeFn5Ne0w7MF2BYtg3vbNcYdfhFp49jQ/12/244052710/jpeg/1024x768/3/1415919600/0/2/wym.jpg/ZgttswYFqUpTpXK1U71kS88xlG1CKXlANrbDHQ8EWWY

Edytowane przez bigangrypotato

Opublikowano

Logi dynamiczne i zobaczyć wskazania przepływomierza.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Wstawię w poniedziałek logi dynamiczne.

Dzięki za szybką odpowiedź.


Witam, wykonałem logi statyczne i dynamiczne, jakby ktoś był uprzejmy spojrzeć i zidentyfikować problem to będę bardzo wdzięczny.

Logi statyczne:

Grupa 001 - http://vaglog.pl/log_198039.html

Grupa 004 - http://vaglog.pl/log_198042.html

Grupa 007 - http://vaglog.pl/log_198040.html

Grupa 013 - http://vaglog.pl/log_198043.html

Grupa 023 - http://vaglog.pl/log_198044.html

Logi statyczne + basic settings:

Grupa 003 - http://vaglog.pl/log_198045.html

Logi basic settings:

Grupa 011 - http://vaglog.pl/log_198041.html

Logi dynamiczne:

Grupa 000 - http://vaglog.pl/log_198925.html

Grupa 001 - http://vaglog.pl/log_198924.html

Grupa 004 - http://vaglog.pl/log_198922.html

Grupa 011 - http://vaglog.pl/log_198921.html

Grupy 003+008+011 - http://vaglog.pl/log_198919.html

Grupy 003+010 - http://vaglog.pl/log_198918.html

Grupy 003+011 - http://vaglog.pl/log_198920.html

Grupy 008+011 - http://vaglog.pl/log_198923.html

Ponadto dodam, że po przeczyszczeniu przepływomierza błąd już się więcej nie pokazał, natomiast problem z mocą występuje nadal.

Edytowane przez bigangrypotato

Opublikowano

Wstawię w poniedziałek logi dynamiczne.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Witam, wykonałem logi statyczne i dynamiczne, jakby ktoś był uprzejmy spojrzeć i zidentyfikować problem to będę bardzo wdzięczny.

Logi statyczne:

Grupa 001 - http://vaglog.pl/log_198039.html

Grupa 004 - http://vaglog.pl/log_198042.html

Grupa 007 - http://vaglog.pl/log_198040.html

Grupa 013 - http://vaglog.pl/log_198043.html

Grupa 023 - http://vaglog.pl/log_198044.html

Logi statyczne + basic settings:

Grupa 003 - http://vaglog.pl/log_198045.html

Logi basic settings:

Grupa 011 - http://vaglog.pl/log_198041.html

Logi dynamiczne:

Grupa 000 - http://vaglog.pl/log_198925.html

Grupa 001 - http://vaglog.pl/log_198924.html

Grupa 004 - http://vaglog.pl/log_198922.html

Grupa 011 - http://vaglog.pl/log_198921.html

Grupy 003+008+011 - http://vaglog.pl/log_198919.html

Grupy 003+010 - http://vaglog.pl/log_198918.html

Grupy 003+011 - http://vaglog.pl/log_198920.html

Grupy 008+011 - http://vaglog.pl/log_198923.html

Ponadto dodam, że po przeczyszczeniu przepływomierza błąd już się więcej nie pokazał, natomiast problem z mocą występuje nadal.

geometria sie przycina i turbo do czyszczenia albo n 75 do wymiany

Edytowane przez krzysiek1606

Opublikowano

Termostat do wymiany oraz najpierw trzeba się zająć doprowadzeniem doładowania turbiny bo delikatnie przeładowanie wystepuje a pozniej jak to zrobisz zlogowac jeszcze raz gr 3 i 8 i zobaczymy przepływomierz czyli turbo do czyszczenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.