Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik nasłonecznienia przy zmianie klimatronika z B7


michael130

Rekomendowane odpowiedzi

Od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA montowany jest zmieniony czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego -G107- i zmienione jednostki obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255-. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części do indeksu „AH“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8E0 907 539, zamontowane w samochodach do numeru nadwozia „399999“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012912“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części od indeksu „AJ“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8P0 907 539, zamontowane w samochodach od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA.

Jeśli przyporządkowanie pomiędzy czujnikiem fotoelektrycznym promieniowania słonecznego -G107- a jednostką obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- jest nieprawidłowe, jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107- i regulacja układu klimatyzacji jest błędna.

(źródło: ELSA)

i teraz moje pytanie czy wszystko pasuje P&P , bo ze zdjęć wynika , że czujnik jest trochę inny , czy trzeba też zmieniać kratke ?. Czy podpięcie instalacji elektrycznej jest takie same ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy żadnym czujnikiem, ten czujnik jest od a3 i dla tego różni się kształtem.

Zmieniałem ostatnio klimatronik w b6 na ten z b7. Różnica jest tylko i wyłącznie na korzyść tego z b7, pomijając wygląd, bo wiadomo z b7 jest nowszy. W klimatroniku z b7 jest chyba inny algorytm działania dmuchawy, co w moim odczuciu daje szybsze dogrzanie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ja też załadowałem do B 6 klimatronika z b7 i nie było problemu z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiam kwestię czujnika nasłonecznienia, prośba do kolegów którzy mają B7 i nie grzebali przy klimatorniku - chodzi i sprawdzenie odczytów w kanale 16 jakie macie wartości napięcia dla czujnika nasłonecznienia w dzień - przy przykrywaniu i odkrywaniu czujnika. U mnie, gdzie mam włożony czujnik 8P0 907 539A wartości na odkrytym są 0.40V a na zkrytym 0.30V - wydaje mi się że to nie są poprawne wartości. Mój klimatornik to model od B7 1DIN z grzanymi stołkami 8E0820043BK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...