Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umowa zakupu-sprzedaży


Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje znaleźć na forum jakieś info ale jakoś kiepsko mi to idzie, co sądzicie o tej umowie.

W moim przypadku sytuacja będzie wyglądać następująco 2 kupujących, 1 sprzedający.

http://www.moto-doradca.pl/wp-content/uploads/2013/07/umowa-kupna-sprzeda%C5%BCy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pisałem kupującego siebie i żonę w jednej linijce na standardowym wzorze umowy.Ani skarbówka ani komunikacja się o nic nie rzucały.Myślałem,że ze sprzedażą zrobimy tak samo.Ale widzę,że te twoje co znalazłeś będzie dobre i dla ciebie i dla nas. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak pisałem jak kolega mirek i wszystko było oki.

Ale wzór kolego lcu całniem niezły :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pytanie z innej beczki ile mam czasu na przerejestrowanie auta nowo zakupionego? o skarbówce wiem że 14 dni to już zrobiłem. czy moge jeździć na tablicach starych z umową kupna sprzedaży aby nie czepiali sie podczas kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wal do komunikacji.Dawno nie kupowałem ale było 30 dni na przerejestrowanie.Tyle mogłeś jeździć na umowie.Po odbiór stałego dowodu już musisz mieć potwierdzenie zawarcia OC bo ci nie wydadzą i nie wiem jakie konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencji za nie przerejstrowanie auta nie będzie żadnych bo nie ma takiej pozycji w taryfikaorze. Kolega jeździł tak 9 miesięcy kilka razy miał kontrolę kilka razy go pouczali ze powinien to zrobić do 30 dni ale nie mogą go ukarać bo nie ma na to paragrafu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenia zawarcia OC nie muszie mieć bo stare OC-e własciciela poprzedniego przechodzi na mnie...

Ubezpieczenie musisz sam przepisac na siebie, tylko pamietaj że OC ze zbywcy pojazdu nie przedluza sie automatycznie. Przepisujac ubezpieczenie w zaleznosci w jakim towarzystwie jest teraz auto ubezpieczone TU moze zrobic rekalkulacje skladki i tutaj zwroc uwage bo czasami wychodzi taniej kupic nowe OC niz doplacac do aktualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...